Leśne ZOO w Cyganówce

Miejsce fascynujące dla dzieci i dorosłych.

O LEŚNYM ZOO

Zagroda Dzikich Zwierząt w Cyganówce to podobno prywatna inicjatywa tutejszego leśniczego. Znajduje się tuż obok Leśnictwa w Cyganówce. Mieszkają tu jelenie, sarny oraz daniele (dawniej również dziki), które można oglądać z bliska. Zwierzęta chodzą w specjalnej zagrodzie wybudowanej w otoczeniu lasu i podchodzą bardzo blisko do siatki, przy której pojawiają się ludzie. Jest to niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się im z bliska.

Tuż obok Leśnego ZOO w Cyganówce znajduje się edukacyjna polana, na której czekają tablice informacyjne oraz zabawy związane ze światem zwierząt. Są też stoły i ławy, przy których można urządzić sobie piknik, jest niewielki plac zabaw oraz leśna ubikacja.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z TEGO MIEJSCA

Przygotowałam dla Ciebie relację fotograficzną z wizyty w tym miejscu. Zobacz ją TUTAJ. 

WARTO WIEDZIEĆ

Jadąc w to miejsce nie spodziewaj się komercyjnego punktu turystycznego. Tutaj nie trzeba kupować biletu wstępu za to należy przestrzegać zasad obowiązujących w lesie.

Na wycieczkę zabierz ze sobą odpowiedni, leśny ubiór oraz coś na komary i kleszcze. Jeśli planujesz spędzić tu więcej czasu weź coś do jedzenia i picia, bo nie ma tu sklepiku z przekąskami :-).

Nawigacja potrafi nieco zmylić kierowcę, bo pokazuje to miejsce jakieś 500 metrów bliżej w stronę Garwolina niż jest w rzeczywistości. To jednak drobna niedogodność, bo zagrodę widać z ulicy więc trudno ją minąć bez zauważenia.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cyganówka 08-470 mazowieckie PL
Get directions
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)