Klockownia

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O KLOCKOWNI

To miejsce pełne klocków o rozmaitych barwach, kształtach i wielkościach. Jest troszkę jak plac zabaw i centrum edukacji w jednym.   Klockownia została stworzona aby dać dzieciom to, czego pragną – przestrzeń do rozwijania wyobraźni i kształtowania siebie i świata wokół nich. To działa m.in dlatego, że tworzyć tu można budowle wielkie, na które można się wspinać, czy też można je zwiedzać od środka. Można też tutaj przetestować wiele klocków dostępnych na rynku, by kupić dziecku potem te, które sprawią mu najwięcej frajdy. Jest tu kilka stref do zabawy:

Strefa „Małe paluszki”  – tutaj znajdują się klocki materiałowe, drewniane, silikonowe, magnetyczne… razem kilkadziesiąt rodzajów klocków; Można tu przetestować kolejki z torami, lego duplo ze zwierzętami, można budować na ścianie, czy poznać klocki na przyssawki. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

  • Strefa Hocki Klocki – to miejsce budowania konstrukcji przy stołach, a tworzyć można m.in. z lego, czy wafli; W tej strefie widać na twarzach dzieci najwięcej skupienia.
  • Strefa „Majster w akcji” –  to strefa dla miłośników budownictwa, w której klocki mają kształt cegieł, a budować można domy, labirynty, przeszkody…
  • Strefa „Na cztery ręce” – to obszar, gdzie można budować wielkie konstrukcje o nietypowych kształtach. Są miękkie i wyginają się umożliwiając tworzenie niebywałych budowli.
  • Strefa demolka – to miejsce, w którym miękkie, duże klocki mają kształt elementów z gry w TETRIS. Można się na nie wspinać, można budować ściany i między nimi się przeciskać.

Ta sala stwarza również jedną z niewielu szans do wspólnej zabawy dla dzieci w różnym wieku. Dzieci mogą bawić się w tej samej strefie nawet obok siebie, każde tworząc konstrukcje na swoim poziomie rozwoju. Taki rodzaj zabawy najczęściej jest doświadczeniem rodzeństwa, ale w Klockowni może stać się udziałem szerszej grupy albo całej rodziny wciągając w zabawę rodziców, dziadków i opiekunów.

WIEK DZIECI

Do Klockowni dzieci poniżej 9 miesiąca życia wchodzą za darmo. Wbrew pozorom znajdzie się tutaj dla nich całkiem sporo atrakcji. W górę wiek nie jest ograniczony, bo tutaj tylko wyobraźnia stawia granice.

UDOGODNIENIA DLA RODZIN Z DZIEĆMI (I NIE TYLKO)

Do Klockowni można podjechać z wózkiem, natomiast zostawiamy go przed wejściem.

WARTO WIEDZIEĆ

Klockownia znajduje się w Focus Mall (1 piętro, obok kina Helios).

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Słowackiego 123
Piotrków Trybunalski 97-300 województwo łódzkie PL
Sprawdź dojazd
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)