Karuzela w Parku Staromiejskim

Drobna atrakcja dla dzieci.

O KARUZELI

W centralnej części wrocławskiego Parku Staromiejskiego znajduje się pewne magiczne miejsce, w którym można odnieść wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie o dobrych 150 lat. Jest to przepiękna klasyczna karuzela, stylizowana na XIX-wieczną, napędzana elektrycznie. Dzieci mogą przejechać się na jednym z białych koni lub zasiąść w ozdobnej gondolce, a wszystko to przy towarzyszeniu muzyki, która rozbrzmiewa, gdy karuzela się kręci. Młodszym pociechom towarzyszyć mogą rodzice.

To nie wszystkie atrakcje, bo przesympatyczny pan obsługujący mechanizm sprzedaje również popcorn oraz watę cukrową… której w tym przypadku po prostu nie sposób dzieciom odmówić 🙂 Karuzela z minionej epoki plus wata cukrowa… to tworzy naprawdę cudowny i pełen nieodpartego uroku klimat!

WARTO WIEDZIEĆ

Karuzela jest czynna od kwietnia do października, przy dobrej pogodzie. Od poniedziałku do piątku kręci się między 11.00 a 18.00, natomiast w weekendy o godzinę dłużej, do 19.00. Cena jednego przejazdu (który trwa ok. trzech minut) to 2 zł. (w 2019 roku).

Nieopodal karuzeli znajduje się ładnie położony plac zabaw z piaskownicą, drabinkami, zjeżdżalnią i wygodnymi ławeczkami. Warto również przejść się po parku, swoistej zielonej oazie w centrum miasta, i poszukać Krasnala Odludka 😉

Informacje o tym miejscu oraz zdęcia przesłała Kasia Ausz – AMBASADORKA RODZINNEGO KOMPASU.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wrocław 50-001 PL
Get directions
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)