Interaktywny Plac Zabaw

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach

O INTERAKTYWNYM PLACU ZABAW

“Interaktywny Plac Zabaw to wystawa dla najmłodszej publiczności łącząca funkcje estetyczne, edukacyjne i społeczne. Od 2008 roku jest ciągle rozwijana i wzbogacana o nowe komponenty. Składa się na nią zestaw interaktywnych instalacji medialnych, stworzonych przez Pawła Janickiego, Zbigniewa Kupisza, Patrycję Mastej i Dominikę Sobolewską, a rozwiniętych przez Centrum Sztuki WRO. Projekt jest pionierski zarówno od strony technologicznej, jak i w sposobie jego interakcji z publicznością.”

Tutaj Wasze dzieci swój ruch mogą zamieniać w światło i dźwięk. Skacząc po kolorowej platformie moga komponować utwory muzyczne. Dzieci uwielbiają też magiczne urządzenie BOPI, które w rzeczywistości składa się z czgerech bębnów. Bębny te jednak zmieniają swój kształt i kolor w zależności od rytmu wybijanej na nich muzyki. Można więc stworzyć z nich dowolną konfigurację. Ważny element wystawy stanowi też sensoryka związana z fakturami. Dotykając poszczególnych części instalacji Faktury dzieci uruchamiają projekcje z nimi związane. Wszystko, co się tutaj znajduje interesuje, zachwyca i zaskakuje. Dodatkowo przesympatyczni Przewodnicy Sztuki opowiadają o tym, jak powstały te cuda i podpowiadają, jak z nich korzystać.

Na zakończenie zabawy na Interaktywnym Placu Zabaw dzieci mogą skorzystać z tutejszego, nietypowego kina o bardzo rozluźniającej atmosferze. Można w nim odpocząć przy animacjach z lat 60-tych i 70-tych.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Wystawa Interaktywny Plac zabaw podróżuje po całym kraju. Jeśli macie ochotę ją odwiedzić to sprawdzajcie na stronie, gdzie i kiedy gości. Może złapiecie ją we Wrocławiu, a może… zaskoczy w Waszym mieście.

Interaktywną Wystawą Zarządza Fundacja Centrum Sztuki WRO.

Źródło informacji i zdjęć: http://wrocenter.pl/pl/ipz/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Widok 7
Wrocław 50-052 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)