Huta Szkła Kryształowego Julia

Atrakcja dla dzieci i dorosłych

O Hucie Szkła Kryształowego Julia

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkowane to wyroby są ręcznie formowane i szlifowane i cieszą się zainteresowaniem na całym świecie. Huta oferuje możliwość zwiedzania z przewodnikiem, co jest niezwykła okazją do zapoznania się z procesem produkcji szkła kryształowego. Trasa prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, tworząc kryształowe produkty na oczach turystów. Dalej można zobaczyć wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień, aż po pakowanie kryształu do wysyłki.

Dodatkowo Huta daje możliwość uczestniczenia w warsztatach podczas których zarówno dzieci jak i dorośli mogą stworzyć swoje własne małe arcydzieła: warsztaty grawerskie, zajęcia w mini hucie, nauka malowania na szkle.

ZOBACZ RELACJĘ Z WIZYTY W HUCIE SZKŁA JULIA

Czytając ją dowiesz się, jak reagują na to miejsce dzieci: HUTA SZKŁA JULIA – ATRAKCJA W OKOLICACH SZKLARSKIEJ PORĘBY. 

Warto wiedzieć

Na miejscu dostępny jest duży parking.

Na terenie huty jest zlokalizowany sklep, w którym można kupić na pamiątkę jeden z miejscowych wyrobów oraz kawiarnia, w której można wypić przepyszną kawę i zjeść coś słodkiego.

Zwiedzanie odbywa się zawsze z przewodnikiem  (w kilkunastoosobowych grupach) i  trwa mniej więcej 45 minut.

Najlepiej wybrać się do huty przed południem.

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kryształowa 73
Piechowice 58-573 Województwo dolnośląskie PL
Get directions