Gród Pędzików

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Grodzie Pędzików

Gród Pędzików to średniowieczny świat w środku naszej nowoczesnej Polski. Gród powstał z pasji, zainteresowań i niezwykłych – zapomnianych już dziś umiejętności. Przekraczając jego próg wchodzimy do świata rycerzy, w którym można się wiele dowiedzieć, nauczyć a jednocześnie wyśmienicie bawić odwiedzając kuźnię, wioskę rycerską, oglądając pokazy strzelectwa z broni czarnoprochowej oraz armat czy pokaz bicia monet. Tutaj znajdziemy niezwykłą kolekcję broni białej, broń strzelecką z okresu od V do XV wieku a także 18 figur drewnianych rycerzy z różnych epok. Na tutejszej rycerskiej strzelnicy można też spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku.  W Grodzie można też posłuchać pełnej pasji opowieści o kowalstwie i historii oręża. Dużą atrakcją jest przymierzenie w Kuźni zbroi, chełmu oraz kolczugi.


Warto wiedzieć

Gród Pędzików to również agroturystka, jakiej nie spotkacie chyba nigdzie indziej. Można tu nocować w wyjątkowych warunkach, a także jeść wyjątkowe potrawy.

Jest jeszcze jeden ogromny plus tego miejsca. Tutejszy gospodarz to człowiek z pasją. Już dla samego spotkania tego człowieka warto tu przyjechać, a cała reszta będzie dodatkową atrakcją! 😉

Źródło informacji i zdjęć: http://grodpedzikow.pl

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siedlce 26-060 świętokrzyskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)