Gród Galindów

Miejsce atrakcyjne dla starszych dzieci i dorosłych.

O GRODZIE GALINDÓW

Wśród lasów, na półwyspie jeziora Bełdany mieści się tajemnicza i wywołująca gęsią skórkę osada Galindów. Prowadzi do niej droga z drzewami posadzonymi korzeniami do góry, a przybyszów wzrokiem do grodu prowadzą spojrzenia drewnianych wojów…

Osada nawiązuje wystojem oraz codziennymi rytuałami  do historycznego plemienia Galindów, które zamieszkiwało bagniste i podmokłe tereny broniąc się w ten sposób przed napadami innych plemion. Swoje domy budowali na palach, a między stworzonymi wioskami tworzyli liczne ścieżki przez moczydła, nieznane dla obcych. Na terenie obecnego grodu znajdują się: pieczary, termy, lochy demonów, studnie głodowe, uroczyska leśne, rytualny krąg kamienny oraz labirynt Galindów. Na życzenie turystów inscenizowane są obrzędy oraz zajęcia Galindów, m.in. napady rabunkowe na przejeżdżających autobusem turystów. Osoby chętne mogą tu odpłatnie  przejść pasowanie na Galinda z wręczeniem medalu lub drewnianej maczugi.

WARTO WIEDZIEĆ

W Grodzie znajdują się 3 hotele oraz restauracja, które utrzymane są odpowiedniej stylistyce.

Do tego miejsca można przyjechać na dłużej i cieszyć się urokiem Mazur.

Goście, którzy byli w tym miejscu kilka lat temu twierdzą, że było bardziej klimatycznie, rodzinnie i przyjemnie niż obecnie. Nie przekona się jednak ten, kto osobiście nie dotrze na miejsce.

Źródło informacji i zdjęć:  http://www.galindia.com.pl

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Iznota 12-200 warmińsko-mazurskie PL
Get directions