Eureka Główna – Interaktywna Wystawa

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O WYSTAWIE EUREKA GŁÓWNA

Jest to jedna z trzech interaktywnych wystaw prowadzonych przez Fundację Eureka w Szczecinie. W jej skład wchodzi około 50 eksponatów interaktywnych. Wśród atrakcji znajdziemy tutaj m.in. wodne twierdzenie Pitagorasa, piłkę w strumieniu powietrza, akustyczny telefon, zakrzywienie promienia świetlnego w szkle . Na tej wystawie znajduje się również unikalna w skali Polski ekspozycja pt. “Atomowa Eureka” zawierająca m.in. model jądra atomowego (tzw. krążki Stelmacha), interaktywny model wirówki uranowej oraz model krzywej rozpadu promieniotwórczego.

WARTO WIEDZIEĆ

Pozostałe dwie interaktywne wystawy prowadzone przez Fuundację to:

Eureka Ruchu mieści się w Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej 18A i posiada zbiór ok. 20 interaktywnych eksponatów takich jak: magiczna walizka, kamień celtycki, rower ekologiczny (przetwarzający energię mięśni na energię elektryczną) oraz wiele innych związanych z ruchem. Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Muzeum.

Eureka Astronomiczna, która właściwie ełni rolę planetarium i mieści się w wieży Muzeum Narodowego przy ul. Wały Chrobrego 3. Tutaj można obejrzeć seanse planetaryjne pokazujące gwiazdy, galaktyki i gwiazdozbiory na niebie oraz wiele interesujących informacji dotyczących przestrzeni kosmicznej oraz Wszechświata. Jedną z atrakcji jest wirujący model Ziemi o kilkumetrowej średnicy.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.fundacja-eureka.edu.pl/

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Księdza Piotra Ściegiennego 42
Szczecin 70-354 Województwo zachodniopomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)