DINOPARK w Malborku

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

DINOPARK – RUCHOME DINOZAURY I SMOKI

Malborski DinoPark to jeden z najbardziej niezwykłych tego typu obiektów w Polsce, który szczyci się wykorzystaniem zaawansowanej technologii w dziedzinie animatroniki. Oznacza to, że postacie dinozaurów oraz smoków poruszają się i wydają dźwięki, co dostarcza naprawdę niesamowitych wrażeń. Zarówno dzieciakom, jak i ich opiekunom, bo i dorośli bawią się tam całkiem nieźle.

Atrakcje czekające na zwiedzających to:

– Ścieżka edukacyjna, prowadząca poprzez poszczególne okresy w dziejach ziemi, na której możemy oglądać ruchome dinozaury (około 40 gadów). „Eksponaty” wodzą wzrokiem za mijającymi ich ludźmi, machają ogonami, a w przypadku niektórych udaje się dostrzec nawet ruchy brzuchów imitujące oddychanie.

– Park Smoków, w którym przyjrzymy się z bliska legendarnym gatunkom, takim jak smok diamentowy, błękitny, zielony, bagienny czy wywern (oraz innym); dowiemy się też wielu rzeczy na ich temat.

– Niewielkie Muzeum Skamieniałości, gdzie można zapoznać się z ciekawą kolekcją szczątków zwierząt i roślin oraz obejrzeć ich ślady zachowane w skałach.

– Park Linowy Malborkstones – tam, pod okiem instruktorów, spróbujemy swoich sił na umieszczonych pomiędzy drzewami torach przeszkód, równoważniach, tyrolkach itp.

– Wioska Jaskiniowców z naturalnej wielkości postaciami z popularnej kreskówki „Flinstonowie”.

– Chatka na Kurzej Łapce i Domek z Piernika (te obiekty robią wrażenie głównie na młodszych dzieciach).

– Mini ZOO z muflonami, danielami, kozami karłowatymi itp.

– Kraina Zabaw oraz Plac Zabaw z atrakcjami tematycznymi, takimi jak piaskownica z kośćmi dinozaura (do odkopania) czy figury dinozaurów, na które można się wspinać. Uwaga: większość atrakcji w Krainie Zabaw jest  dodatkowo płatna (bombery, dino-kolejka, pontony, karuzela, dmuchańce itp.)

– Kino 5D

– Laserowy Tor Przeszkód

Podczas zwiedzania możemy obejrzeć też animatroniczne pokazy tresury dinozaurów lub – w przypadku dzieci – wziąć udział w Piana Party (zabawa w pianie mydlanej). Dla najmłodszych dobrze jest zabrać ubrania na zmianę, bo z Piana Party dzieciaki wychodzą kompletnie przemoczone 🙂

INFORMACJE PRAKTYCZNE

DinoPark czynny jest sezonowo, od około połowy kwietnia do końca września (szczegółowe informacje na stronie www). Dysponuje bezpłatnym parkingiem, przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i dostępny dla wózków dziecięcych. Na chodzące już, ale młodsze dzieci, które mogą mieć problem z przemierzeniem całego terenu na własnych nóżkach, w wypożyczalni czekają specjalne dino-wózki.

Na terenie Parku są trzy bary z jedzeniem typu fast-food (DinoBar, T-Rex i Amonit). W kasie można płacić kartą, natomiast na wszelkie dodatkowe atrakcje trzeba mieć przygotowaną gotówkę (w tym drobne, jeśli chce się skorzystać z automatów takich jak symulatory jazdy, małe karuzele itp., do których wrzucamy monety żeby je uruchomić). 

Na zwiedzanie Parku należy przeznaczyć dobrych kilka godzin. Najlepiej mieć na to co najmniej pół dnia.

Wpis oraz zdjęcia przygotowała Katarzyna Ausz – Ambasadorka Rodzinnego Kompasu.

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toruńska 61
Malbork 82-200 Pomorskie PL
Get directions