Centrum Nauki Leonardo Da Vinci

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O CENTRUM NAUKI

Centrum Nauki Leonardo da Vinci to interaktywna wystawa, której tematem przewodnim jest zdrowy organizm ludzki. Jej celem jest uświadamianie zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm człowieka. Całość podzielona jest tematycznie na pięć czynności życiowych człowieka, które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi:

  • oddychanie,
  • bicie serca,
  • reakcja na bodźce,
  • utrzymanie postawy pionowej ciała,
  • oraz  odżywianie.

Jednocześnie wystawa wskazuje czynniki, które najczęściej tą równowagę zakłócają i powodują osłabienie ciała. Na  wystawę składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych.

Warto wiedzieć

Obiekt ten zbliżony jest pod względem wielkości do Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. No może nie jest aż tak ogromne (ale w sumie każdej atrakcji w CNK nie da się poświęcić maksimum uwagi, bo brakuje już energii). 🙂 W każdym razie CN Leonardo da Vinci jest spore.

Źródło informacji i zdjęć: http://cndavinci.pl/ oraz https://www.facebook.com/centrumnaukileonardo/

Chcesz poznać inne Centra Nauki w Polsce? Klikniej TUTAJ, a wyświetlisz ich kompletną listę :-).

Może Cię również zainteresować lista najciekawszych Muzeów, które doskonale przygotowały swoją ofertę dla rodzin z mniejszymi i większymi dziećmi. Są rewelacyjne więc poznaj je klikając TUTAJ. 

Jeśli zaś szukasz czegoś absolutnie wyjątkowego to sprawdź 11 najlepszych, podziemnych tras turystycznych w Polsce. Te kopalnie złota, srebra, uranu, kredy, soli potrafią zwalić z nóg. TUTAJ poznasz je wszystkie.

 

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podzamcze 45
Podzamcze 26-060 świętokrzyskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)