Centrum Historii Zajezdnia

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych

O CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

Centrum Historii Zajezdnia to niesamowicie ciekawe muzeum, w którym historia powojennego Wrocławia staje się ciekawostką, a jej poznawanie pasją. W tym miejscu gościom bliska się staje opowieść o zniszczeniu miasta, a także jego odbudowie. Dowiadujemy się mnóstwa rzeczy o komunistycznej dyktaturze, opozycyjnej Solidarności. Odwiedzając to miejsce poznajemy szczegółowe relacje świadków ważnych dla miasta wydarzeń, ale również barwne portrety wrocławskich ludzi kultury, nauki i sportu.

Muzeum to spodoba się dorosłym, bo naprawdę widać, że jego twórcy i pracownicy żyją przedstawianą tu historią. Jednak dzieci również będą oczarowane wizytą w tym miejscu ponieważ zgromadzone tu eksponatu są różnorodne, podobne jak sposób ich przedstawienia. W tym miejscu dzieci zdziwią się zaglądając do kiosku z komunistycznych czasów, w którym zamiast mnóstwa kolorowych czasopism z gratisowymi gadżetami znajdą jojo na gumce i żołnierzyki. Będą tez mogły wsiąść do pociągu pełnego historii. Dzieci z pewnością zrobią wielkie oczy, wchodząc do budki telefonicznej i uświadamiając sobie, że kiedyś nie każdy miał przy sobie telefon komórkowy ;-).  Kilkulatkowie uwielbiają otwierać znajdujące się w biblioteczce szuflady, z których każda kryje prywatne drobiazgi z życia ważnych osobistości.  Spodobać im się powinna również szkolna klasa (taka z drewnianymi ławkami),  czy salon (z wyposażeniem z lat osiemdziesiątych).  A to nie koniec dziecięcych atrakcji. W tym Muzeum jest również sala kinowa, do której nie można ot tak zwyczajnie wejść. Trzeba to zrobić…na czworaka :-).

WARTO WIEDZIEĆ

Na wizytę w tym miejscu warto zarezerwować sobie ponad 2 godziny.

W Muzeum znajduje się też bardzo klimatyczne bistro, w którym można zjeść kiełbaskę czy śledzika. Dzieci natomiast mogą bawić się w specjalnie przygotowanym, całkiem sporym kąciku zabaw.

Źródło informacji i zdjęć: https://www.facebook.com/pg/centrumhistoriizajezdnia/photos/?ref=page_internal

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grabiszyńska 184
Wrocław 53-235 Województwo dolnośląskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)