Bieszczadzka Kolejka Leśna

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych

O Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej

Bieszczadzka Kolejka Leśna – to kolej wąskotorowa 750mm w Bieszczadach. Powstała pod koniec XIX wieku głównie w celu wywozu drewna. Kolejka obecnie została wyremontowana i prowadzi tylko ruch turystyczny w okresie wakacji i ferii zimowych.

Chętni mają do wyboru dwie trasy dłuższa i krótszą. W trakcie przejażdżki Majdan – Balnica – Majdan jest 30 minutowa przerwa w Balnicy, gdzie można zrobić małe zakupy w sklepie ze słowackimi przysmakami i piwem lub na stoiskach, gdzie miejscowi oferują swoje przetwory m.in. chleb ze smalcem oraz domowe wypieki.

Warto wiedzieć

W okresie wakacji kolejka cieszy się bardzo dużo popularnością, dlatego warto bilety zarezerwować przez Internet z większym wyprzedzeniem.

Parking przy kolejce jest duży, a w przypadku braku miejsc istnieje możliwość parkowania wzdłuż ulicy.

Źródło informacji i zdjęć:

https://www.facebook.com/bieszczadzkakolejkalesna/

1 review

  1. Alternatywa na deszczowy dzień

    Kolejka jest odpowiedzią na pytanie: co robić w Bieszczadach z dzieckiem w deszczowe dni? Sama kolejka może nie jest rewelacją i może być problem z kupnem biletów, ale mimo wszystko polecam. Przed odjazdem warto się zaopatrzyć w chyba najlepsze jagodzianki jakie kiedykolwiek jadłem (sprzedawane na jednym ze stoisk na terenie dworca).

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Majdan 38-607 Województwo podkarpackie PL
Get directions