Akwarium Gdyńskie

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O Akwarium Gdyńskim

Akwarium Gdyńskie to jedna z największych placówek tego typu w kraju,Dzięki przynależności do struktur Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, będącego najstarszą jednostką zajmującą się badaniami morza w Polsce, Akwarium prezentuje ciekawe okazy hodowane w sztucznych warunkach. Od 2005 roku miejsce to posiada status ogrodu zoologicznego. W Akwarium zaprezentowane są cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Ich mieszkańców można spotkać na przestrzeni 3 pięter budynku, rozmieszczonych w 68 akwariach ekspozycyjnych. Pojemność zbiorników sięga od 200 do 10.000 litrów, w których przebywa ponad 1500 żywych organizmów z około 250 gatunków.

Warto wiedzieć

W Akwarium dostępne są specjalne wózki dzięki, którym można zwiedzać to miejsce z małym dzieckiem. Dostępny jest tutaj również przewijak.

Źródło zdjęć i informacji: http://www.akwarium.gdynia.pl oraz https://www.facebook.com/AkwariumGdynskie/

1 review

  1. Fajne

    Spore akwarium w porównaniu do niektórych takich obiektów wyraźnie nastawionych na wakacyjny zarobek. Niebezpieczny sklep z pamiątkami przy wyjściu, przez który wyjście zawsze kończy się aferą lub zakupami. Tylko taki wybór 😉

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aleja Jana Pawła II 1
Gdynia 81 pomorskie PL
Get directions