Afrykarium Wrocław

Miejsce idealne na rodzinny odpoczynek.

O Afrykarium

Afrykarium w wielkim skrócie to 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka około 250 gatunków ryb. “Dzięki niepowtarzalnej koncepcji obiektu, Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, w których skład wchodzą:

1. Morze Czerwone
W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.

2. Afryka Wschodnia
Spotkamy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z południowoamerykańskimi mrówkojadami oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców – niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich – Tanganiki i Malawi, a także jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki.

3. Kanał Mozambicki
Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.

4. Wybrzeże Szkieletów
Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie (często mylone z fokami) oraz pingwiny przylądkowe (inaczej tońce), a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb jak np. skrzydlica.

5. Dżungla nad rzeką Kongo
W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Dołączyły do nich liczne gatunki ptaków.”

Jeśli nie jesteście pewni, czy warto jechać do Wrocławskiego Afrykarium obejrzyjcie filmik TUTAJ. 

Warto wiedzieć

Jeśli wybieracie się do Afrykarium samochodem to pamiętajcie, że najbliższe miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Wystawowej, można też zostawić samochód na płatnym parkingu przy Hali Stulecia (wjazd od ul. Kopernika).

Źródło informacji i zdjęć: https://www.facebook.com/afrykarium/?fref=ts oraz http://www.zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.html

2 reviews

  1. Super afrykanarium!

    Fajne miejsce dla dzieci choć i dorosłym się spodoba. Fantastyczne wrażenie przyglądać się z bliska rekinom, płaszczkom i innym zwierzętom. Polecam!

  2. Fantastyczne miejsce!

    Fajny czas z rodziną. Przestrzeń edukacyjna i ciekawa. Moje dzieci zachwycone. Jesteśmy tu drugi raz i na pewno wrócimy!

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróblewskiego 1
Wrocław 51-618 Województwo dolnośląskie PL
Get directions