Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia w Szczecinie

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O MUZEUM

Szczecińskie Muzeum Techniki i Komunikacji jest wypełnione po brzegi samochodami, w których kochali się Polacy. Jak sami pracownicy Muzeum piszą zapraszając gości: “Wstąp do nas, Twój samochód już tu jest” :-). Piszą tak, bo rzeczywiście chyba każdy kierowca po czterdziestce znajdzie w starej zajezdni tramwajowej swój pierwszy pojazd.

Pojazdy, które zasługiwały na własne imię parkują już tylko w tutejszym  muzeum. Kurołapki, babcie i mydelniczki ustąpiły miejsca w garażach kolejnym modelom fiatów, fordów, volkswagenów.  W końcu dzisiaj nikt nie nadaje imion samochodom projektowanym przez komputer (no może prócz podobno nadal niektórych kobiet:-)). Warto przyjść, powspominać, nacieszyć oczy. Pikanterii temu miejscu dodaje na przykład informacja, że za najcenniejszą kolekcję 32 zabytkowych samochodów i 56 motocykli, jednemu z warszawskich kolekcjonerów zapłacono 1 mln 200 tys. złotych! 🙂

W Muzeum wystawiane są wystawy stałe, takie jak:

  • Historia Szczecińskiej Komunikacji
  • Jednoślady z PRL-u
  • Motocykle II Rzeczpospolitej
  • Polska motoryzacja – pojazdy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej
  • Szczecińska motoryzacja w latach 1954-1967
  • Szczecińska Motoryzacja w latach 1919-1944

WARTO WIEDZIEĆ

W tym miejscu spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Pojazdów starych, dziwnych i ciekawych jest tu bowiem na pęczki. Choć nie wszystkiego można dotknąć, to są też takie eksponaty, do których mali fani motoryzacji będą mogli “się przymierzyć”.

Dzieci do 4 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Do maja 2018 roku w Muzeum prezentowana jest wystawa z okazji 200 urodzin roweru! Można tu podziwiać mnóstwo jednośladów z róznych czasów i krajow.

Na piętrze Muzeum znajduje się kawiarnia.

Źródło informacji i zdjęć: http://muzeumtechniki.eu/ oraz https://www.facebook.com/pg/Muzeum-Techniki-i-Komunikacji-w-Szczecinie-112164515490947/reviews/?ref=page_internal

 

Rate and write a review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemierzyńska 18A
Szczecin Województwo zachodniopomorskie PL
Get directions
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)