Małe Wielkie Przygody – pokoje zagadek dla dzieci w Warszawie

Niedawno zastanawiałam się nad tym, czy pokoje zagadek (escape roomy) są dla dzieci. Gdy pisałam o tym artykuł na mapie Warszawy nie było jeszcze Małych Wielkich Przygód, które dzisiaj  Ci przedstawię, bo bardzo dobrze wpisują się w ten temat.

MAŁE WIELKIE PRZYGODY – POKOJE ZAGADEK DLA DZIECI W WARSZAWIE

Małe Wielkie Przygody to dwa, ciekawie wystylizowane pokoje przygód, w których zabawa nabiera wymiaru, jakiego dotychczas nie doświadczyliśmy. Przygotowane tu miejsca do zabawy łączą ze sobą koncepcję pokoju zagadek z  tematyczną, interaktywną wystawą  i salą zabaw. Po naszej wizycie przyznaję, że to bardzo ciekawe połączenie, które intryguje, angażuje dzieci i potrafi wciągnąć też rodziców.

JAKIE MAŁE I WIELKIE PRZYGODY CZEKAJĄ NA DZIECI?

Otóż wchodząc do pokoju nie jesteśmy pewni, co dokładnie nas czeka. Zamykając za sobą drzwi (jedynie na klamkę) stajemy się uczestnikami przygody, w którą wprowadza nas krótki film. W zależności od pokoju, który wybraliśmy w zabawie przeniesiemy się:

DO MAGICZNEGO LASU,

który moim zdaniem jest najlepszym wyborem dla najmłodszych dzieci  (wiem od Ambasadorki Rodzinnego Kompasu – Asi, że nawet dwulatek może bawić się w nim dobrze).

 

NA PIRACKĄ WYSPĘ,

którą polecałabym dla tych starszych, co nie znaczy, że starszym nie podobałby się Magiczny Las…

ZAGADKI I ZADANIA DLA DZIECI

W wyświetlanym na wstępie filmie dostajemy instrukcję na wykonanie nietrudnego, ale wciągającego dzieci zadania. Może ono na początek polegać na szukaniu, sprawdzaniu, testowaniu, kręceniu, turlaniu, lub układaniu tego, co znajduje się w pokoju… Dzieci mogą iść wyłącznie za intuicją, lub testować wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy – byle by dotrzeć do rozwiązania zadania :-). Jakiego? Nie będę zdradzać szczegółów, najważniejszy jest jednak fakt, że zadanie jest na tyle ciekawe, że chętnie angażują się w nie starsze dzieci (6-8 lat) jak i maluchy (3-5 lat) przy wsparciu rodziców.

Pokonanie pierwszego wyzwania daje drużynie możliwość przejścia do kolejnego fragmentu baśniowego  świata stworzonego na potrzeby gry. Można powiedzieć, że symbolicznie otwiera wrota do nowych możliwości stawiając gości w obliczu kolejnych zabaw-zagadek (już nieco bardziej złożonych). Nagroda za poradzenie sobie z nimi jest zacna, a jednym z jej elementów jest zabawa w kulkach tuż przy dostarczającej wrażeń zjeżdżalni lub ściance wspinaczkowej (w zależności od wybranego pokoju).

DUŻY PLUS MAŁYCH WIELKICH PRZYGÓD

W tych pokojach podoba mi się jeszcze jedno rozwiązanie. Wiszący na ścianie zegar odmierza czas zabawy, tak jak w pokojach zagadek. Jeśli jednak z zadaniami drużyna poradzi sobie dość szybko nie musi wcześniej kończyć rozrywki, a jedynie ma więcej czasu na zabawę w ostatnim fragmencie stworzonego dla niej świata (tym przypominającym salę zabaw). To daje dodatkowe minuty na wesołe zjazdy ze zjeżdżalni wprost do kulek, czy wspinaczkę po ściance nad przepaścią pełną…znów kulek. 😉 Ta część podoba się dzieciom więc można tę zabawę skończyć wcześniej, ale nie trzeba. Z tym się nigdzie wcześniej nie spotkałam. Zwyczajnie jeśli dzieci wcześniej rozwiązywały zagadki, wcześniej kończyły zabawę.

TROSKA O SZCZEGÓŁY

Jeśli w tym miejscu właściciele i zespół będą troszczyli się o cudowną atmosferę, gościnność, komfort gości i dobry stan dekoracji wewnątrz, z którą spotkaliśmy się teraz – świeżo po otwarciu –  to nie pozostanie mi nic innego jak pogratulować 🙂 i życzyć dobrej zabawy wszystkim tym, którzy ciekawi są nowej formy zabawy.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PRZEŻYWANIA MAŁYCH WIELKICH PRZYGÓD?

Wystarczy zarezerwować pokój na wybrany dzień i godzinę i przyjechać odrobinę wcześniej, by znaleźć miejsce parkingowe, skorzystać z toalety, czy na spokojnie porozmawiać z obsługą.  W pokojach zagadek poruszamy się bez obuwia więc warto założyć skarpetki bez dziur ;-p, a tak serio to dla mniejszych dzieci polecam nawet skarpetki antypoślizgowe (ale nie są one konieczne). Dzieci warto ubrać na cebulkę, bo rozgrzane emocjami mogą zdejmować kolejne warstwy :-).

NIESPODZIANKA

Mam dobrą wiadomość dla tych osób, które chciałyby przeżyć małe i wielkie przygody w tym miejscu. Razem z Małymi Wielkimi Przygodami mam dla Was 3 wejściówki (do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy), które pozwolą Wam na godzinę zabawy. Kto chce taką wejściówkę zdobyć niech:

  • napisze w komentarzu (tutaj, pod moim postem na Instagramie lub pod moim postem na Facebooku), czemu chciałby odwiedzić akurat to miejsce/co w tym miejscu zainteresowało Cię najbardziej i który pokój chcielibyście poznać.
  • będzie mi miło jeśli dacie znać znajomym o tej niespodziance lub jeśli oznaczycie tych, z którymi chcielibyście się do Małych Wielkich Przygód wybrać (każda wejściówka to zaproszenie dla max. 6 osób, w tym minimum 1 osoby dorosłej na godzinną zabawę w jednym z dwóch pokoi do wyboru).
  • 26 lutego (w środę) wieczorem przeczytam Wasze komentarze i ogłoszę do kogo trafiają wejściówki. Czekam więc na ciekawe komentarze :-). Wyniki przedstawię tutaj (dokładnie pod tym akapitem), na FB w poście i na IG w poście oraz na Stories. Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska w celu ogłoszenia wyników zabawy.

WYNIK ROZDANIA

Dziękuję za wszystkie komentarze – tu, na FB i IG, w których dawaliście znać, że chcielibyście poznać Małe Wielkie Przygody. Tym razem zaproszenia powędrują do:

  1. Marcina (za komentarz zostawiony tu, pod tekstem),
  2. Megi Ju (za super wiersz napisany w komentarzu na FB),
  3. Jola Amb (za komentarz pozostawiony na FB).

Marcinie, Megi, Jolu napiszcie do mnie na rodzinnykompas [at] gmail.com, bym mogła dać Wam wskazówki, jak będziecie mogli odebrać nagrody.

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Adres, telefon i kilka dodatkowych informacji znajdziesz w moim wpisie na mapę atrakcji dla dzieci: MAŁE WIELKIE PRZYGODY – POKOJE ZAGADEK DLA DZIECI W WARSZAWIE.

Jeśli zastanawiasz się, czy to są te pokoje zagadek, z którymi Twoje dziecko powinno rozpocząć przygodę z taką formą zabawy przeczytaj mój artykuł o tym, CZY POKOJE ZAGADEK SĄ DLA DZIECI, w którym opisuję również DOM ZAGADEK oraz KAMIENICĘ ZAGADEK.

Kto nie miał okazji zerknąć do artykułu o NAJLEPSZYCH ATRAKCJACH DLA MAŁYCH DZIECI W WARSZAWIE może też teraz nadrobić. Warto również pamiętać, że nie zapominam tutaj o starszych dzieciach i przygotowałam też listę ciekawych ATRAKCJI DLA DZIECI W WIEKU SZKOLNYM W WARSZAWIE.

Generalnie mogłabym wymieniać i wymieniać. Zapraszam do poszperania na MAPIE ATRAKCJI DLA DZIECI, w WYSZUKIWARCE MIEJSC PRZYJAZNYCH DZIECIOMARTYKUŁACH Z POMYSŁAMI NA WYCIECZKI Z DZIECKIEM.

 

 

 

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again