Kawa i zabawa – małe, ale przytulne miejsce na kawę z dzieckiem w Warszawie

Kiedy w lutym na dworze szaleją wiatry, deszcze, a nawet burze warto znaleźć sobie przytulne miejsce, w którym dzieci się wesoło pobawią. Szukam więc lokali przyjaznych dzieciom nieustannie i chętnie o nich opowiadam. Poznaj więc kolejną kawiarnię dla rodzin z dziećmi. KAWA I ZABAWA – KAWIARNIA PRZYJAZNA DZIECIOM W WARSZAWIE Choć lokal jest niewielki i […]

Kiedy w lutym na dworze szaleją wiatry, deszcze, a nawet burze warto znaleźć sobie przytulne miejsce, w którym dzieci się wesoło pobawią. Szukam więc lokali przyjaznych dzieciom nieustannie i chętnie o nich opowiadam. Poznaj więc kolejną kawiarnię dla rodzin z dziećmi.

KAWA I ZABAWA – KAWIARNIA PRZYJAZNA DZIECIOM W WARSZAWIE

Choć lokal jest niewielki i znajduje się w nim zaledwie kilka stolików wygospodarowano tu dla dzieci ciekawą i sporą (jak na warunki) przestrzeń. Jednak nie jej wielkość a koncepcja budzi największe zainteresowanie małych gości. Kącik zabaw został przygotowany jak piętrowy domek ze zjeżdżalnią, wokół której toczą się chyba wszystkie sceny wypełnione śmiechem najmłodszych.

Kawa i zabawa - kawiarnia przyjazna dzieciom warszawa - warszawa z dzieckiem - Rodzinny Kompas 8

Na dzieci czeka też tablica do rysowania kredą, konik bujany, kilka książeczek i odrobina zabawek, jednak nie są one na tyle interesujące, by porzucić dla nich zabawę na drewnianej konstrukcji.

Kawa i zabawa - kawiarnia przyjazna dzieciom warszawa - warszawa z dzieckiem - Rodzinny Kompas 5

Kawa i zabawa - kawiarnia przyjazna dzieciom warszawa - warszawa z dzieckiem - Rodzinny Kompas 6

KĄCIK DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI

W kawiarni nie ma osobnego pokoju z mięciutkim dywanem, czemu podobno dziwią się niektórzy przyjeżdżający tu rodzice. Mi się wydaje, że to dlatego, ze gdzieś w sieci znaleźli piękne, wybiórczo zrobione zdjęcia, na podstawie których wyobrażają sobie wyznaczoną dla dzieci sporą przestrzeń. Natomiast wybierając się do Kawa i zabawa należy pamiętać, że całość dedykowana jest raczej dorosłym klientom (tak przynajmniej otwarcie mówią), a ta konstrukcja i kącik są bardzo miłym, ale jednak dodatkiem. Dzieci chętnie się tu pobawią przez tę chwilę, gdy rodzice piją kawę, ale nie nastawiałabym się na wielogodzinną posiadówkę.

Kawa i zabawa - kawiarnia przyjazna dzieciom warszawa - warszawa z dzieckiem - Rodzinny Kompas 9

Kawa i zabawa - kawiarnia przyjazna dzieciom warszawa - warszawa z dzieckiem - Rodzinny Kompas 4

MENU DLA DZIECI?

Kawa i zabawa - kawiarnia przyjazna dzieciom warszawa - warszawa z dzieckiem - Rodzinny Kompas 3

Menu jest całkiem ciekawe, bo prócz licznych herbat, kaw, soków, słodyczy oraz ciast jest sporo granoli z jogurtami, tostów, sałatek. Są nawet zupki dla bobasów oraz zupa dla dorosłych. I choć do wyboru jak w restauracji temu miejscu daleko (i dobrze, bo to w końcu kawiarnia) to kto wejdzie głody ma szansę wyjść najedzony.

WARTO WIEDZIEĆ O KAWIE I ZABAWIE

Lokal jest na tyle mały, że wydaje mi się bardzo ciekawą opcją na organizacje kameralnych spotkań rodzinnych, czy nawet urodzinek.

Chcesz poznać adres tego miejsca? Zerknij na mapę Rodzinnego Kompasu – tam znajdziesz też stronę www i telefon: KAWA I ZABAWA.

ZObacz szybkie i krótkie ujęcie pokazujące Kawę i zabawę na moim You Tube i…SUBSKRYBUJ kanał, by poznawać od środka jak najwięcej miejsc przyjaznych dzieciom.

SZUKASZ INNYCH KAWIARNI PRZYJAZNYCH DZIECIOM?

Na mapie Rodzinnego Kompasu znajdziesz wiele kawiarni dla dzieci oraz restauracji na obiad z dzieckiem w Warszawie (i w całej Polsce).

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Znajdź na blogu: