Kąciki dla małych dzieci w warszawskich salach zabaw

Jeśli zastanawiasz się, do której sali zabaw możesz iść ze swoim maluchem to dobrze trafiałaś/eś. Zamierzam przedstawić dzisiaj kilka miejsc i pokazać Ci zdjęcia przestrzeni przeznaczonych dla najmłodszych. W tym miejscu dam Ci też odpowiedź na pytanie, gdzie wybrać się ze starszakiem, by maluch (taki poniżej 3 roku życia) też miał kącik, w którym bawiąc się poczeka na rodzeństwo.

KĄCIKI DLA MALUCHÓW W SALACH ZABAW

Zacznę od dwóch miejsc, które są moimi ulubieńcami jeśli chodzi o wizyty z małymi dzieciaczkami.

SMART KIDS PLANET

To stosunkowo nowa atrakcja dla dzieci na mapie Warszawy. Dedykowana jest dzieciom od 0 do 10 roku życia (dla mnie realnie tak max. do 8 lat). Dziecko raczkujące, czy uczące się chodzić najlepiej będzie czuło się tu w specjalnej, kolorowej, ogrodzonej i bezpiecznej przestrzeni dla najmłodszych.

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 1 Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 2 Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 3

Po jednej stronie strefy dla maluszków ustawione są małe stoliki, przy których opiekunowie mogą na spokojnie wypić kawę, czy zaspokoić głód(dostępne są zarówno dania obiadowe jak i przekąski oraz ciasta).

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 4

Jeśli trafisz w to miejsce np. z dwulatkiem to Twoja pociecha po chwili zabawy w kąciku prawdopodobnie będzie też chciała wyjść poza tą strefę, by bawić się tym wszystkim, co zobaczy dookoła (co spokojnie pod Twoją opieką będzie mogła zrobić). Całą salę zabaw możesz zobaczyć w mojej Relacji z wizyty w Smart Kids Planet.

Jeśli przyjdziesz tu z maluszkiem i starszym dzieckiem obydwoje powinni znaleźć interesujące ich przestrzenie. Warto jednak wspomnieć, że z kącika dla maluszków nie będziesz widzieć starszaka bawiącego się w innych częściach Smart Kids Planet.

PODSUMOWUJĄC

 • Przestrzeń do zabawy dla dzieci poniżej 3 lat – JEST
 • Przestrzeń dla starszego rodzeństwa – JEST
 • Kawiarnia – JEST
 • Czy z kącika dla maluchów widać starszaków – NIE

KLOCKOWNIA

Miejsce, które jako pierwsze w Warszawie, a nawet w całej Polsce, już kilka lat temu postawiło na zupełnie nowe podejście do tworzenia przestrzeni dla dzieci. Choć realnie jest bardzo ciekawą salą zabaw, nie ma z typowymi “kulkolandami” nic wspólnego.

Pomysłodawcy postawili na połączenie nauki i zabawy… klockami. Dosłownie. Znajdziesz tu tysiące klocków, przetestujesz nowości  (bo przecież na świecie jest o wiele więcej niż ponadczasowe LEGO, którego i tutaj nie brakuje) i zapragniesz mieć przynajmniej część poznanych tu zestawów u siebie w domu… zwłaszcza, gdy zobaczysz zaangażowanie maluszka w zabawę nimi.

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 5

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 6

Ważne jest to, że siedząc z maluszkiem w strefie dla niego przeznaczonej prawie cały czas możesz wiedzieć bawiące się, starsze rodzeństwo. Pomagając w czymś starszakom możesz też mieć na oku malucha, bo wszystko jest w stosunkowo niewielkiem od siebie odległości. To daje rodzicom dużo komfortu. Dodatkowo rodzic może z dzieckiem przejść do innej strefy, w której dziecko też będzie chciało i mogło się bawić, bo klocki mają tę przyjemną cechę, że rzadko wymagają wyraźnego podziału wiekowego (wyjątkiem są klasyczne LEGO, które mają małe elementy i przeznaczone są wyraźnie dla starszych).


Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 7

W Klockowni jest też maleńki bufecik, który pozwoli Ci napić się czegoś lub kupić dziecku drobną przekąskę. Nie ma tu jednak stolików i krzeseł, bo to nie jest kawiarnia. Z założenia najfajniej jest, gdy siada się z dzieckiem na dywanie, by się beztrosko bawić.  Moją szczegółową relację z wizyty w warszawskiej Klockowni z dziećmi zobaczysz tutaj. 

PODSUMOWUJĄC

 • Przestrzeń do zabawy dla dzieci poniżej 3 lat – JEST
 • Przestrzeń dla starszego rodzeństwa – JEST
 • Kawiarnia – JEST w ograniczonym zakresie
 • Czy z kącika dla maluchów widać starszaków – TAK

INCA PLAY

Inca Play to duża, jakiś czas temu odremontowana, sala zabaw w CH Blue City. Nieco wyróżnia się wśród sal zabaw pomysłem i wystrojem (odwołującym się do natury), a zdecydowanie punktuje sporą przestrzenią dla maluchów, przy której stoją specjalnie przygotowane stoliki z kawiarni. Można tu spokojnie się napić kawy, soku, czy coś przekąsić w czasie, gdy dziecko się bawi.

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 8 Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 9 Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 10 Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 11

Jeśli chcesz pójść do INCA PLAY z maluchem i starszakiem to jestem pewna, że obydwoje znajdą coś dla siebie. Na starsze dzieci czeka spora konstrukcja ze zjeżdżalniami, karuzelami, grami…  Warto jednak mieć na uwadze fakt, że siedząc w kąciku zabaw z maluszkiem nie będziesz mieć na oku starszaka, bo przestrzeń jest spora. Można na nią wchodzić razem z dziećmi. Wkrótce może napiszę kilka słów więcej być mogła/mógł zobaczyć to miejsce dokładniej.

PODSUMOWUJĄC

 • Przestrzeń do zabawy dla dzieci poniżej 3 lat – JEST
 • Przestrzeń dla starszego rodzeństwa – JEST
 • Kawiarnia – JEST w ograniczonym zakresie
 • Czy z kącika dla maluchów widać starszaków – NIE

SALE ZABAW, W KTÓRYCH MOZESZ POCZEKAĆ Z MALUSZKIEM NA STARSZAKA…

AIRO

W AIRO na najmłodsze maluszki czeka osobna, nieduża salka zabaw znajdująca się na piętrze – w części kawiarnianej. I teraz uwaga – ważna informacja :-). Jeśli jesteście z maluszkiem, któremu nie chcecie pokazywać całej konstrukcji dla starszaków (przechodząc przez nią) powinniście wejść wejściem przez kawiarnię. My popełniliśmy ten błąd, że poszliśmy przez salę zabaw i nie było opcji, by nasz dwulatek potem posiedział w kąciku dla najmłodszych, bo był zachwycony tym, co widział piętro niżej. I już ani troszkę nie posiedzieliśmy w kawiarni :-).

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 12

Pisząc o tym miejscu pozwól, że zwrócę Twoją uwagę również na fakt, że w kawiarni jest śliska podłoga. To istotne, jeśli Ty i Twój maluch chcielibyście chodzić w skarpetkach między kącikiem zabaw, a stolikiem. Polecam więc zabranie skarpetek z antypoślizgiem.

Co natomiast jeśli z Wami będzie rodzeństwo? Starszak może na konstrukcję do zabawy wejść również z poziomu kawiarni, ale warto pamiętać, że tutaj widoczność jest ograniczona więc nie za bardzo będziesz mogła/mógł go doglądać, gdy będzie się bawić. Pocieszające niby jest, że na parterze też czeka kilka atrakcji dla młodszych dzieci, którymi maluch się zajmie, gdy starszak będzie biegał. Jednak konstrukcja ma kilka poziomów i zakamarków więc z tego poziomu również nie dasz rady być przy jednym dziecku i jednocześnie widzieć drugą Pociechę.

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 13

AIRO natomiast ma tę zaletę, że jest nie tylko salą zabaw, ale też parkiem trampolin. Tutaj więc chętnie będzie się bawił nawet nastolatek, gdy Ty z maluszkiem będziesz w kawiarni z kącikiem zabaw. Tylko uwaga – bilety do parku trampolin i na salę zabaw to dwa różne rodzaje biletów. Te na trampoliny kupuje się na konkretną godzinę (a dzieci poniżej 7 roku życia muszę wejść z opiekunem). Na salę zabaw bilet jest kupowany na godzinę licząc od momentu wejścia.

PODSUMOWUJĄC

 • Przestrzeń do zabawy dla dzieci poniżej 3 lat – JEST
 • Przestrzeń dla starszego rodzeństwa – JEST
 • Kawiarnia – JEST w ograniczonym zakresie
 • Czy z kącika dla maluchów widać starszaków – NIE

FUN PARK DIGILOO

Typowa sala zabaw, z gigantycznymi zjeżdżalniami, niedużymi trampolinami, kulkami i autami na monety. W weekendy bywa tu bardzo tłoczno (choćby za sprawą wielu przyjęć urodzinowych). Jest to jedno z tych miejsc, w których maluch (z rodzicem) może poczekać na starszaka w specjalnie przygotowanym, aczkolwiek nie za dużym kąciku zabaw.

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 14

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 15 Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 16

Kącik zabaw znajduje się na parterze (sala zabaw jest piętrowa). Kawiarnia, z której może chcieć skorzystać rodzic natomiast jest zlokalizowana piętro wyżej więc trzeba wybierać. Co prawda chyba sala zabaw zna ten problem i obok kawiarni stworzyła prowizoryczny kącik do zabawy z tablicą i przekładanką z IKEA, ale mnie to rozwiązanie nie przekonuje.

Przyznaję, że ja byłam tutaj z roczniakiem, gdy moja starsza (czteroletnia) Córcia była gościem na urodzinkach. Nie było to specjalnie miłe doświadczenie, bo było (moim zdaniem) zbyt tłoczno i głośno, by maluch i rodzic mogli się czuć swobodnie. Natomiast zostawienie czterolatki bez jej nieustannego doglądania wśród wielu starszych, rozbrykanych dzieci, których było na sali w tym czasie wiele nie było dla mnie komfortowe.  Wyszłam po 2h naprawdę bardzo zmęczona. Inaczej zapewne sprawa wygląda w tygodniu.

PODSUMOWUJĄC

 • Przestrzeń do zabawy dla dzieci poniżej 3 lat – JEST
 • Przestrzeń dla starszego rodzeństwa – JEST
 • Kawiarnia – JEST jednak daleko od kącika zabaw
 • Czy z kącika dla maluchów widać starszaków – TAK i NIE

FIKOŁKI ARKADIA

W Fikołkach sala zabaw ma sporą piętrową konstrukcję, po której rodzic NIE może chodzić  (co jest dzisiaj rzadkością, bo w wielu samach można wejść wszędzie z dzieckiem). To rozwiązanie sprawia, że nie liczyłabym na swobodną zabawę młodszego dziecka (nawet trzylatka), które nie potrafi się po tego typu miejscach sprawnie poruszać. To o tyle duże wyzwanie, że dla mnie w sali jest luka, która nie uwzględnia dzieci 3-4 letnich, które już nie chcą być w kąciku dla maluszków, a jeszcze mogą się bać same poruszać po konstrukcji.

Na rodziców w Fikołakach czeka kawiarnia znajdująca się na piętrze.  Tuż przy niej zlokalizowany jest kącik dla maluchów.

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 17

Sale zabaw dla małych dzieci w Warszawie - Rodzinny Kompas 18

PODSUMOWUJĄC

 • Przestrzeń do zabawy dla dzieci poniżej 3 lat – JEST
 • Przestrzeń dla starszego rodzeństwa – JEST
 • Kawiarnia – JEST
 • Czy z kącika dla maluchów widać starszaków – NIE

CO Z INNYMI SALAMI ZABAW

Tutaj napisałam Ci o tych, które dobrze znam, bo bywam w nich często lub byłam już w tym roku. Prawda jest jednak taka, że w wielu salach zabaw, kąciki dla maluszków (jeśli są) wyglądają podobnie, jak w dwóch ostatnich. Mniej więcej tego możesz się spodziewać. Jeśli szukasz czegoś zupełnie innego to może Cię jeszcze zainteresować Bawialnia w stylu Montessori, do której wchodzi ograniczona liczba osób, w której opiekun dogląda zabawy, a rodzic bawi się z dzieckiem dostępnymi pomocami edukacyjnymi. Nie ma to jednak nic wspólnego z salą zabaw.

PODSUMOWUJĄC KĄCIKI DLA MALUCHÓW W SALACH ZABAW

W Warszawie wiele jest miejsc atrakcyjnych dla dzieci, jednak nie jest łatwo wybierać te, do których można udać się z maluchem. Jeszcze więcej problemu sprawia wybór takich, do których może iść mama ze starszakiem i maleństwem. Mam więc nadzieję,  że tym tekstem choć troszkę ułatwiłam Ci dokonanie wyboru.

Pamiętaj też, że jeśli szukasz miejsca na spędzenie czasu wyłącznie z maluszkiem to doskonale sprawdzą się do tego kawiarnie z kącikami lub salami zabaw. Ich listę znajdziesz na mapie Rodzinnego Kompasu: KAWIARNIE Z KĄCIKAMI ZABAW. One często są bardzo dobrze dopasowane do potrzeb najmłodszych gości, a rodzic ma w nich okazję swobodnie porozmawiać ze znajomymi.

CZYTASZ? UDOSTĘPNIJ, ZOSTAW LAJKA LUB KOMENTARZ I POZWÓL INNYM DOWIEDZIEĆ SIĘ O TYM ZESTAWIENIU. Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

 

 

Znajdź na blogu:

Instagram

Connection error. Connection fail between instagram and your server. Please try again