Żywe Muzeum Piernika

Gdy myślę o Toruniu od razu robi mi się słodko i mam ochotę na pierniczki. Naszą wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy więc od Żywego Muzeum Piernika, choć powodów, by tak właśnie rozpocząć przygodę było znacznie więcej (o czym napiszę kilka słów później*). Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć i poczytania, o tym, jak wygląda wizyta w […]

Gdy myślę o Toruniu od razu robi mi się słodko i mam ochotę na pierniczki. Naszą wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy więc od Żywego Muzeum Piernika, choć powodów, by tak właśnie rozpocząć przygodę było znacznie więcej (o czym napiszę kilka słów później*). Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć i poczytania, o tym, jak wygląda wizyta w tym miejscu.

 

 

 

 

Warto wiedzieć

*Bilety do Żywego Muzeum Piernika warto zarezerwować z wyprzedzeniem (wejścia odbywają się o wyznaczonych godzinach), bo zainteresowanie tym miejscem jest bardzo duże nawet poza sezonem. Dodatkowo bilety do tego  Muzeum uprawniają też do 30% zniżki na wejście do Domu Toruńskich Legend (miejsca te mają jednego właściciela zdaje się). No więc skoro można oszczędzić kilka złotych to czemu nie? Będzie na lody! 😉

Na miejscu w Muzeum jest toaleta, na piętrze jest też stolik z kolorowankami dla mniejszych dzieci. Można się tutaj zdrowo pośmiać i nabrać dystansu do samych siebie ;-). Jedynie oczekiwanie w kolejce na wejście nie jest zbyt przyjemne ponieważ korytarzyk jest niewielki, a ludzi w nim czeka mnóstwo. Robi się ścisk i duchota. Zwłaszcza, gdy każdy ma na sobie zimową kurtkę, szalik, czapkę itd. Ale da się i to wytrzymać.

Wszystkie dane adresowe znajdziecie na profilu Muzeum na mapie Rodzinnego Kompasu klikając TUTAJ. 

Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie atrakcje, które warto odwiedzić podczas wycieczki do Torunia z dzieckiem to koniecznie zajrzyjcie na mapę TUTAJ. 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *