Warsztaty z wrażliwości – poznaj świat osób niewidzących i niesłyszących.

Są takie miejsca i wydarzenia, które na zawsze zmieniają życie. Zobacz nasze dwie propozycje na rodzinne popołudnie, które zmieni Wasze spojrzenie na świat. Nazywam je warsztatami z wrażliwości, bo wprowadzając w świat, o którym nie piszą podręczniki, którego nie da się poznać w teorii.

Są w Warszawie takie miejsca, które umożliwiają nam i naszym dzieciom dostrzeżenie tego, czego w codziennym pędzie wygodnie jest nie zauważać. Pozwalają zatrzymać się na chwilę i dostrzec świat z zupełnie nowej perspektywy. Do tych miejsc naprawdę warto wybrać się z dzieckiem, by przeżyć niesamowitą przygodę, doświadczyć razem czegoś zupełnie nowego, wyostrzyć wszystkie zmysły, a potem rozmawiać o tym, co jest naprawdę ważne. Dla mnie to warsztaty z wrażliwości, które dają możliwość zaprzyjaźnienia się z potrzebami innych osób i z własnymi zmysłami.

Chciałabym Wam dzisiaj o dwóch takich miejscach opowiedzieć.

NIEWIDZIALNA WYSTAWA

„Niewidzialna Wystawa chce zbliżyć do siebie perspektywy doświadczania jednego świata – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć. Pod opieką niewidomych Przewodników odwiedza się specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Poznaje się na nowo różne miejsca z życia wzięte. Niesamowita kompozycja dźwięków i zapachów pozwala zapomnieć, że jest się na wystawie… Doświadcza się jak poruszać  się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach i nie tylko…”. Na  wystawie poznaje się przedmioty i narzędzia, których niewidomi  używają na co dzień, takie jak mówiący zegarek, maszynę do pisania brajlem.
Program wystawy przewidziany jest dla dzieci od 8 roku życia.
Miejsce: Aleje Jerozolimskie 123a, budynek Millenium Plaza
Bilety można zarezerwować i kupić TUTAJ.

RODZINNE I TOWARZYSKIE WARSZTATY JĘZYKA MIGOWEGO

To spotkanie poszerzające wiedzę o świecie osób, które nie słyszą. Daje możliwość poznania podstawowych zwrotów w języku migowym. Na warsztatach, w trakcie wspólnej zabawy, prowadzący nauczą gości migać zwroty grzecznościowe i najważniejsze czasowniki. Pokażą, jak w języku migowym opowiadać o emocjach, nauczą migowych nazw zwierząt i kolorów. A wszystko to podczas różnych gier i zabaw, jak migowe kalambury oraz ćwiczeń mimicznych i ruchowych.

Zajęcia przygotowane zostały z myślą o dzieciach od piątego roku życia. Poprowadzą je Marta Abramczyk i Adam Stoyanov – Głusi aktorzy Jednego gestu – spektaklu w reżyserii Wojtka Ziemilskiego, którego premiera odbyła się 24 września 2016 roku w Nowym Teatrze.

Data warsztatów: 22.03 godz. 17:00

Miejsce: Świetlica Nowego Teatru, Madalińskiego 10/16

Biletów online już nie można kupić, ale dzwoniłam dzisiaj do Teatru i są jeszcze dostępne w jego kasie. Warto się wybrać, zwłaszcza, że to już ostatnie tego rodzaju spotkanie w najbliższym czasie.

Głęboko wierzę, że spędzenie z dzieckiem czasu w takich miejscach i na takich warsztatach buduje więzi, zmienia spojrzenie na świat, zbliża… Po udziale w takich atrakcjach nic już nie będzie takie samo. Świat będzie jeszcze kolorowszy, język bogatszy – bo wszystko jest kwestią postrzegania. Jeśli też tak myślisz lub choć trochę zainteresowała Cię propozycja udziału  w tych wydarzeniach podziel się tym wpisem ze znajomymi. Będzie to dla mnie miłym gestem i motywacją do wyszukiwania miejsc i atrakcji naprawdę wyjątkowych.

Jeśli spodoba Ci się ten wpis, zainspirował Cię do spędzenia ciekawego popołudnia  z dzieckiem to daj mi znać klikając lubię to, komentując, udostępniając. Dzięki temu zobaczę, że czytasz moje rekomendacje i będę miała dodatkową energię, by szukać i opisywać kolejne miejsca, wydarzenia i inicjatywy 🙂


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *