Ostatnie miejsca na bezpłatne zajęcia w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych

Przejrzałam dla Was, co jeszcze zostało w ofercie Warszawskich Dni Rodzinnych na ten weekend. Atrakcje nie chciały czekać na ostatnią chwilę i listy są już pełne na większość oferowanych zajęć. Na weekend zostały dosłownie ostatnie miejsca. Jeśli macie czas w piątek to zajrzyjcie jeszcze na stronę organizatorów TUTAJ, bo tam jest nadal kilka ciekawych propozycji. […]

Przejrzałam dla Was, co jeszcze zostało w ofercie Warszawskich Dni Rodzinnych na ten weekend. Atrakcje nie chciały czekać na ostatnią chwilę i listy są już pełne na większość oferowanych zajęć. Na weekend zostały dosłownie ostatnie miejsca. Jeśli macie czas w piątek to zajrzyjcie jeszcze na stronę organizatorów TUTAJ, bo tam jest nadal kilka ciekawych propozycji. Poniżej natomiast podaję na tacy, co zostało na sobotę i niedzielę w poszczególnych dzielnicach:

 

BIELANY

Są jeszcze miejsca na sobotni „Latynoski zawrót głowy w Baczyńskim!” – spotkanie autorskie i degustacja kawy w Księgarni Baczyńskiego. W niedzielę możecie jeszcze zarezerwować miejsca na Nordic Walking dla każdego. Obie atrakcje dedykowane są dla dzieci od lat 7.

W niedzielę w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany (ul. Lindego 20) odbędzie się piknik finałowy Warszawskich Dni Rodzinnych. Od godziny 11:00 do 15:00 na miejscu znajdziecie mnóstwo atrakcji, m.in. różne warsztaty, pokazy, konkursy i wiele wiele uśmiechu!

OCHOTA

W sobotę na Dzień Otwarty zaprasza Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota. W programie głośne czytanie, warsztaty plastyczne tematycznie nawiązujące do czytanego tekstu, Zabawy z chustą KLANZy. Start o 12:00 (dla dzieci od 7 roku życia).

Możecie też jeszcze umówić się na sobotnie  „Warsztaty Baylab: Czy w żołądku mamy cytrynę?. Zagadki zdrowia i tajemnice przyrody na wyciągnięcie ręki” – Warsztaty przybliżą uczestnikom budowę i funkcjonowanie układu pokarmowego człowieka. Zostały miejsca na godzinę 10:00, 11:00 i 12:00 (dzieci powyżej 7 roku życia).

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę Narodowy Instytut Fryderyka Chopina nadal zaprasza na zajęcia „Jak działa muzeum? – interaktywna lekcja angażująca dzieci i rodziców”. Dzieci poznają ekspozycję i muzealną terminologię. W drugiej części zajęć uczestnicy wspólnie zaprojektują własną wystawę! Zostały 3 ostatnie miejsca. (dla dzieci od 7 roku życia).

W sobotę Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia organizuje „Imieniny Marszałka Piłsudskiego”. To już ostatnie miejsce do zdobycia na godzinę 11:00. (dla dziecka od 7 roku życia).

TARGÓWEK

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 zorganizowane będą zajęcia „Czytaj i ćwicz – Karate z lemurem wg książki Agnieszki Kazały”.   Natomiast w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 o godzinie 11:00 odbędą się animowane zajęcia z gier planszowych i towarzyskich „Magia gier planszowych”. Podobne atrakcje zorganizowane będą w Czytelni Naukowej nr I pod nazwą „Zajęcia animowane z gier planszowych” o godzinie 12:00 oraz w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 „Grasz Ty! Gram ja!” o godzinie 10:00. Wszystko to w sobotę dla dzieci powyżej 7 roku życia.

WILANÓW

W sobotę można wybrać się jeszcze na Dzień Otwarty Brainy. W programie: pokaz szkoły, prezentacje programu zajęć, przekąski, napoje. Szkoła zaprasza na dzień otwarty dzieci od 4 lat.

WOLA

W sobotę Klub Sąsiedzki nadal zaprasza dzieci od 7 roku życia na „Festiwal Gier Planszowych” o 11:30.

Wolskie Centrum Kultury natomiast zachęca dzieci od 7 roku życia do spędzenia sobotniego popołudnia (15:30)  przy koncercie w wykonaniu wokalistek Studia Słowa i Piosenki „Piosenka jest dobra na wszystko”. 

Oczywiście wszędzie wstęp darmowy, jednak obowiązują zapisy. Jeśli szukacie czegoś więcej w swojej dzielnicy to zaglądajcie TUTAJ. Być może ktoś odwoła swój udział w zajęciach i jeszcze pojawią się miejsca na coś ciekawego.

 

Źródło grafiki: https://www.facebook.com/pg/warszawskiednirodzinne/photos/?tab=album&album_id=404744899618635


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *