Darmowa alejka zabawy w Promenadzie

Nie jestem w sumie zwolennikiem wędrowania z małym dzieckiem przez centra handlowe, ale dziś chciałam Wam opowiedzieć o tym, że w pewnej galerii handlowej powstały DARMOWE, ciekawe i z pewnością unikalne atrakcje dla dzieci. I nie mają one nic wspólnego z płatną salą zabaw z małpim gajem. Sporo łączy je za to z wielkim światem zwierząt, mody […]

Nie jestem w sumie zwolennikiem wędrowania z małym dzieckiem przez centra handlowe, ale dziś chciałam Wam opowiedzieć o tym, że w pewnej galerii handlowej powstały DARMOWE, ciekawe i z pewnością unikalne atrakcje dla dzieci. I nie mają one nic wspólnego z płatną salą zabaw z małpim gajem. Sporo łączy je za to z wielkim światem zwierząt, mody i sztuki widzianej z perspektywy dziecka ;-).

O ALEJCE ZABAWY W CH PROMENADA

O czym mówię? O alejce w Centrum Handlowym Promenada w Warszawie. Trafiłam tam z mężem przez przypadek i wróciłam z dziećmi, bo nie mogłam się nacieszyć widokiem roześmianych dzieciaków. I choć alejka ta nie jest długa, a liczba atrakcji jest ograniczona, to z przyjemnością patrzy się na zatrzymujące się tu (nie tylko) małe pociechy.

W alejce przygotowanych zostało kilka stanowisk. Pierwsze z nich przedstawia dziką przyrodę, a dokładniej świat zwierząt. Można tu dowiedzieć się, jakie ślady zostawiają poszczególne zwierzęta, by wytropić je na ścianie ;-).

Tuż obok na małych odkrywców świata czekają gry interaktywne. Bawiąc się na ekranie można na przykład nauczyć się segregacji śmieci, a przy tym wirtualnie uprzątnąć świat lub…dom.

Można też ćwiczyć zwinność rąk pokonując kuleczkowy tor przeszkód.

Wszyscy mali artyści mogą przy użyciu kolorowej, niepylącej kredy przygotować prace, które potem podziwiają spacerujący klienci galerii handlowej.

Miłośnicy strojenia się w Światowej szafie poznają nazwy poszczególnych części garderoby w różnych językach.  I to jedyny element tej alejki, który troszkę mnie zawiódł, bo chciałabym, by można było te ubrania komponować w całe stylizacje – tak przynajmniej wyobrażałam sobie zabawę w tej części alejki, gdy zobaczyłam jej nazwę.

W pełnej luster przymierzalni wszyscy śmieją się głośno. Lustra naprawdę fajnie zniekształcają sylwetkę płatając figle naszym wyobrażeniom o wyglądzie. W czasie, gdy moje dzieci bawiły się tuż obok, urzekł mnie widok dwóch Pań przy tych lustrach. Jedna z nich była (na oko) po 70-tce, druga jakieś 20 lat młodsza. Zdecydowanie wyglądałby na matkę i córkę. Tak się słodko rechotały przed tymi lusterkami, że żałowałam, że nie mogę nagrać filmiku. Nie wypadało też przerywać tej chwili na zdjęcia. To był dla mnie obrazek idealny, jeśli chodzi o przyjaźń matki z córką. Urocze, niepowtarzalne i wcale nie tak często spotykane. A zatem… lustra te fundują dobrą zabawę nie tylko najmłodszym.

No i ściana fotograficzna, przy której zrobiłam córci absolutnie przepiękne zdjęcia. Tutaj, ku wielkiej swojej radości, stała się na moment motylem, kolibrem i ważką. Bardzo ładną mamy pamiątkę, a wystarczyło się odpowiednio ustawić na tle skrzydeł.

I na koniec zostawiłam kropeczkę nad „i”. Sztuczne akwarium z wyświetlanymi, pływającymi rybkami na podłodze. Dzieci są zachwycone. Maluchy po nim biegają, tupią, skaczą, raczkują (doskonale przy tym myjąc spodniami/rajstopami) podłogę. Dwuletni syn biegał w jedną i drugą stronę nieustannie, a razem z nim młodsze i całkiem sporo starsze dzieci. Taki prosty pomysł, a jakoś nigdzie wcześniej nikt na niego nie wpadł.

Przyznaję że zauroczyła mnie ta alejka. Po pierwsze bo nie wygląda jest przeładowana kolorami. Jest stonowana, a bardzo ciekawa. Atrakcje dla dzieci są przemyślane, ciekawe dla różnych grup wiekowych. I choć wiadomo, że całego dnia tu dzieci nie spędzą, to można się tu całą rodziną, przez chwilę dobrze bawić. U mnie Promenada mocno zaplusowała tym, że jest coś więcej niż te straszliwe, płatne, grająco-świecące maszyny, czy zwykły małpi gaj.

Do niedogodności trzeba zaś zaliczyć fakt, że całe centrum jest teraz w trakcie remontu, ciężko się tu odnaleźć. Na sufitach miejscami wiszą paskudne kable i elementy wentylacji. No, ale każdy remont takiego obiektu musi nieść ze sobą jakieś niedogodności, a póki co zmiany zapowiadają się obiecująco, gdy na alejkę dla dzieci patrzę.

Podsumowując

Choć może to z mojej strony troszkę nieładnie… zachęcam Was w niepogodę, byście zajrzeli na darmową rozrywkę 😉

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *