Program dla rodzin „Moje ulubione muzeum”.

Czy Twoja córka chciałaby być królewną? Czy Twój syn interesuje się zamkami i pałacami? Czy Wasze dzieci lubią muzea? Jeśli chcecie, żeby je polubiły i sprawdziły, jak mądrze i dobrze można się bawić w muzeum, zgłoście się do rodzinnego programu „Moje ulubione muzeum!”.

Program dla rodzin to propozycja spędzenia wolnego czasu z dzieckiem w muzeum – w miejscu, które daje niespotykaną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz stwarza wyjątkowe warunki do rozwoju aktywności twórczej. Na program składa się dziewięć około 1,5- godzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które są realizowane w ostatnią sobotę/niedzielę każdego miesiąca, począwszy od kwietnia. Zajęcia odbywają się zarówno we wnętrzach barokowego pałacu w Wilanowie, jak i w królewskich ogrodach. Realizację warsztatów uatrakcyjniają różnego rodzaju wydawnictwa: książeczki edukacyjne, karty zadań, wyklejanki, wycinanki, gry planszowe itp.

ZASADY UCZESTNICTWA w PROGRAMIE „MOJE ULUBIONE MUZEUM”

 1. Do 10 kwietnia 2017 r. należy przesłać formularz zgłoszeniowy na adres: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl.
 2. Planowane jest utworzenie dwóch grup: sobotniej i niedzielnej (w każdej grupie maks. 25 rodzin).
 3. Osoby zakwalifikowane do programu zostaną poinformowane drogą mejlową.
 4. Koszt uczestnictwa: każdorazowy udział w warsztatach po wykupieniu biletu edukacyjnego w cenie 10 zł od osoby.
 5. Obecność na warsztatach będzie potwierdzana w folderze zawierającym szczegółowy opis wszystkich spotkań. Foldery zostaną rozdane na inauguracyjnym spotkaniu. W Wielkim finale (10 grudnia) wezmą udział rodziny z potwierdzoną obecnością przynajmniej na 6 spotkaniach.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

Wszystkie warsztaty w ramach Programu dla rodzin „Moje ulubione muzeum” będą odbywały się w godzinach 11:00-12:45. Daty i tematy spotkań:

 • 22/23 kwietnia: Wizyta u króla
 • 27/28 maja: Guzikozwierzaki
 • 24/25 czerwca: Królewskie zabawy w królewskich ogrodach pałacu w Wilanowie
 • 29/30 lipca: Sekrety kuchni Jana III
 • 26/27 sierpnia: Codzienne niecodzienne stroje Jana Sobieskiego
 • 23/24 września: Podróże w karecie Jana III
 • 28/29 października: Bursztynowa korona
 • 25/26 listopada: Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka
 • 2/3 grudnia: Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż…

ODBIORCY PROGRAMU

Rodziny z dziećmi w wieku 6–8 lat

MIEJSCE SPOTKAŃ

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | pałac i ogrody

WSTĘP

10 zł na każde warsztaty

KONTAKT – program dla rodzin

Katarzyna Pietrzak, e-mail: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl , tel.: 22 5442 758

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ. 

Źródło zdjęć i informacji: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

 • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
 • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
 • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
 • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
 • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
 • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *