Pomysły na weekend – wydarzenia, przedstawienia, filmy, warsztaty, koncerty i spacery

ATRAKCJE TYGODNIA


Wymienialnia i kiermasz książek dla dzieci

Księgarnia Kangurek i Trele Morele serdecznie zapraszają na wymienialnię książek dla dzieci. Zasada jest bardzo prosta – zostawiasz książkę i w zamian wybierasz sobie inną. Wymiany dokonywać można z puli książek zapewnionej przez organizatorów lub pomiędzy uczestnikami.

 KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 12:00-15:00, Kawiarnia Trele Morele, ul. Sokratesa 9 (lokal U11) Warszawa

HALI COLOR FLAShMOB

Festiwal Holi popularny w całej Europie pozwoli nam zatańczyć w lokorowym pyle proszku holi. Ubierzcie białe koszulki, bo na koniec i tak będzie bardzo kolorowo. Tylko uwaga – zwróćcie uwagę na wiek i możliwości zdrowtne dzieci – w powietrzu będzie dużo proszkowego pyłu.
KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 14:00-16:00, Plac zamkowy

CHARYTATYWNY MARATON FITNESS

To niesamowite wydarzenie składające się z mnóstwa atrakcji, z których całkowity dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na rehabilitację i diagnostykę maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (miejsca gdzie mieszkają maluszki pozostawione przez rodziców zaraz po urodzeniu!
W programie zajęcia fitness, ale również kawiarenka, wyprzedaż garażowa, hot-dogi, kącik dla najmłodszych, malowanie buziek, plecenie warkoczy, warsztaty robienia ozdób wielkanocnych. A opłaty – dowolne do puszek.  Pogoda ma dopisywać więc warto będzie się wybrać i przy okazji zrobić coś dobrego. Zobaczcie szczegóły TUTAJ. 
Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 10:00-19:00, Józefów

PROPOZYCJE IDEALNE NA POCZĄTEK WIOSNY

 

WYSTAWA TULIPANÓW I WARSZTATY DLA DZIECI

Na wystawie będzie można spacerować wśród kolorowych i pachnących prawie 100 odmian tulipanów ułożonych w finezyjne kompozycje. Spacerowi towarzyszył będzie kiermasz kwiatowy oraz wykłady i warsztaty przyrodnicze. Natomiast od 14:00-15:30 będą miały miejsce otwarte warsztaty dla dzieci (również tłumaczone na język migowy).

Kiedy i gdzie? Sobota i niedziela, godz. 10:30-17:00, warsztaty dla dzieci w godz. 14:00-15:30 Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

W POSZUKIWANIU WIOSNY – SPOTKANIE W NOWYM TEATRZE

„Jakie są pierwsze oznaki wiosny? Jak poznać że przyroda budzi się do życia? Kto wstaje najwcześniej? Czy wystarczy, że zacznie topnieć śnieg, czy jednak cały dzień musi być ciepły i słoneczny? Na zajęciach wcielimy się w badaczy i bacznie przyglądając się wszystkiemu co dotychczas kojarzyło nam się z początkiem wiosny i temu co wcześniej nigdy nam się z nią nie kojarzyło, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy już przyszła? Spotkanie poprowadzi Igor Siedlecki”. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? Sobota, 10:30, Nowy Teatr

WIELKANOCNE STROIKI – WARSZTATY

Święta Wielkanocne za pasem i chociaż nie są aż tak strojne i bogate w ozdobne bibeloty jak te grudniowe, to już organizatorów  w tym głowa aby małe co nieco pięknie przystroiło Wam świąteczny stół, kredens lub parapet 🙂 Zapraszają więc na warsztaty rękodzielnicze, podczas których pod okiem wykwalifikowanej instruktorki własnoręcznie będzie można przygotować stroiki wielkanocne. Każdy  dostanie doniczkę i jajko! Świąteczny Zestaw Idealny 😉 W ramach zapotrzebowania indywidualnego można będzie nimi: rzucać na odległość, rzucać do celu, rozbić na głowie, zrobić bitwę na jajka, wykonać slalom między doniczkami, ułożyć wieżę. Dla chętnych rozdane będą również farby, pędzle, świecidełka, tasiemki, wstążki, koronki, rafię i zieleninę aby mogli wszystko ozdobić i skomponować całość 😉

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 16:00-18:00, MamamiJa ul. Ryżowa 44 lok. 313.

Wielkanocne ozdoby / warsztaty rękodzieła dla dzieci – BEZPŁATNE

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-10 lat na bezpłatne warsztaty rękodzieła. Podczas zajęć, które poprowadzi Joanna Tumiłowicz dzieci własnoręcznie wykonają wielkanocne ozdoby. Materiałowe pisanki i zajączki będą wspaniałą ozdobą świątecznych koszyczków. Obowiązują zapisy, a ze sobą należy zabrać kilka drobnych akcesoriów. Więcej informacji TUTAJ.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 10:00-12:00, Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13

MALI EINSTEINI Re-re kum-kum żabi świat

Zapraszamy na brzeg jeziora, na spotkanie z żabim światem. Warsztaty, na których będziemy obserwować żywe żabki! Czy dadzą się pogłaskać? Tego nie wiemy, ale z chęcią opowiemy wam o życiu żaby. Będziecie mogli sami zaobserwować budowę ciała żaby na plastikowych modelach oraz skonstruować żabie nogi- cud natury. Będzie można szepnąć żabce coś do uszka. Więcej informacji TUTAJ.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 10:00-14:00, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1

 

ZAJĘCIA DLA MALUSZKÓW

Sensozabawy 

„Sensozabawy to zajęcia dla dzieci w wieku od 8 do 18 miesięcy, stymulujące i rozwijające 7 systemów zmysłowych. Zmysły są podstawowymi narzędziami umożliwiającymi maluchom doświadczanie otoczenia, zdobywanie informacji i rozumienie świata. Poprzez obserwowanie, słuchanie, wąchanie, smakowanie, dotykanie czy poruszanie się dzieci uczą się o wszystkim, co je otacza, gromadząc wiedzę, która daje im poczucie bezpieczeństwa i umożliwia ciągły rozwój. Maluchy pod okiem swoich rodziców/opiekunów sprawdzą między innymi jak szuka się skarbów w ryżu i galaretce, jak rysuje się na piasku, poczują czym są wierszyki-masażyki i jak to jest bujać się w chuście.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 12:00-13:00, Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20

Smykofonia na Grochowskiej – Co w trawie piszczy

Wiosna objęła już świat w posiadanie. Coraz więcej czasu spędzacie na wesołych zabawach na dworze. Zatrzymajcie się teraz na chwilę i popatrzcie uważnie w dół. Posłuchajcie pieśni, piosenek i duetów o robaczkach, kwiatach i ptakach. Jeżeli mocno wytężycie wyobraźnię możecie nawet poczuć na twarzy muśnięcie ciepłego wiatru. Wystąpią: Dorota Szczepańska – sopran, Aneta Łukaszewicz – mezzosopran, Piotr Wawreniuk – puzon, Mirosław Feldgebel – fortepian. Koncerty poprowadzi Maria Roma Klatka. Więcej informacji TUTAJ.

Kiedy i gdzie? Sobota i niedziela, Sala Prób Orkiestry Sinfonia Varsovia na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

WARSZTATY DLA STARSZYCH DZIECI I MŁODZIEŻY 

 

WARSZTATY MAŁYCH ARCHITEKTÓW

djęcie pochodzi ze strony organizatora wydarzenia: https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/photos/gm.1675040032512555/1663856727252854/?type=3&theater

Inspiracją do działań na warsztatach będą domki. Domki dla …, no właśnie dla kogo? i jakie? – zdecydują dzieci 🙂 Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy. Obowiązują zapisy przestrzen@manzana.org.pl (liczba miejsc ograniczona).
KIEDY I GDZIE? Sobota 9:30-11:30 oraz 12:00-14:00, Sala warsztatowa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 18, ul. Koncertowa 4

„Życie codzienne na stacji kosmicznej”.

„Życie codzienne w stanie nieważkości nieustannie zaskakuje nas, Ziemian i by normalnie funkcjonować w stacji kosmicznej astronauci muszą korzystać ze specjalnych urządzeń, często niezwykle pomysłowych i opartych na zaawansowanych technologiach. Podczas pokazu dzieci zajrzą do zakamarków stacji kosmicznej i przekonają się jak żyją astronauci, jak jedzą, jak się myją, jak pracują, spędzają wolny czas i… trudno nie wspomnieć o ubikacjach wartych 20 milionów dolarów każda.
Prezentację ilustrowaną zdjęciami i krótkimi filmami z życia astronautów poprowadzi pracownik Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Organizatorem wydarzenia jest Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy. Pokaz przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7-11 lat i rodziców. Organizatorzy proszą o przestrzeganie wieku dzieci, młodsze nie będą wpuszczane. Zakup biletów wyłącznie przez internet- zobaczcie TUTAJ.

KIEDY I GDZIE? Niedziela, godz. 12:45, Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

Baw się modą z WINX

Bloom, Stella i Flora czekają na dzieci w dniu pełnym fascynujących zajęć, upominków i niespodzianek.  Po wybraniu swojej stylizacji oraz wykonaniu błyszczącego makijażu dziewczynki będą mogły wykonać zdjęcie i poprosić wróżki o autograf! Winxastycznie, prawda?

KIEDY I GDZIE? Sobota, godz. 11:00-19:00, Galeria Atrium Promenada

OPOWIEŚCI O STWORZENIU ŚWIATA – RODZINNE WIDOWISKO NARRACYJNE

Grupa Studnia O. oraz PROM Kultury Saska Kępa zapraszają na inaugurację Warszawskiej Sceny Opowieści 2017! Jak powstał Świat? Został utkany, ulepiony, rozsypany, czy rozlał się na wszystkie strony i od tej pory po prostu już był? Kto przyczynił się do jego powstania? Przy dźwiękach harfy, banjo, skrzypiec, gwizdków, grzechotek i innych przeszkadzajek goście usłyszą historie pochodzące z tradycji, wierzeń, mitów różnych kultur. Więcej informacji TUTAJ. 

Gdzie i kiedy? Sobota, godz. 13:00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Sens życia wg nas. Poranek filozoficzny w Polskim

„Poranki filozoficzne to cykl spotkań edukacyjnych mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie im odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego Marta Alaborska i Wojciech Czerwiński, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.” Na tym spotkaniu zainspirowani postaciami mrówkojada i orzesznicy z książki Sens życia Lotty Olsson organizatorzy i dzieci podejmą dyskusję na temat życia i jego sensu. Podyskutują o tym:
Co to jest życie? Co to znaczy, że ma mieć sens? Kto lub co go nadaje? Czy można wieść życie bez sensu? Co to znaczy? Dlaczego ludzie nadają taką wagę życiu? A jakie jest nasze zdanie? Czy sens życia może się zmieniać? Od czego to zależy?  Na spotkaniu razem z dziećmi prowadzący będą starali się o najweselszą definicję sensu życia …

Warsztaty odbywają się w trzech grupach wiekowych od 6 do 11 lat. Dokładne godziny dla poszczególnych grup zobaczycie TUTAJ. W porankach dzieci biorą udział same, dlatego kupuje się bilety tylko dla nich. Jeśli zastanawiacie się, czy to może być ciekawe dla Waszych dzieci to zobaczcie ZWIASTUN. 

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 10:00-12:00 (w zależności od wieku), Teatr Polski

ROBIMY MYDŁO Z ANGIELSKIM 

Zapraszamy na warsztaty na których dzieci poznają podstawowe zasady chemii i fizyki, tworząc mydło. Podczas zabawy posługiwać się będą głównie językiem angielskim. Organizator gwarantuje niekonwencjonalne podejście lektorów i wykorzystywanie różnych technik nauczania. Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 501022800

Gdzie i kiedy? Sobota, godz. 10:30-13:00, Szkoła Językowa LEMON ul. Wrocławska 2A róg Powstańców Śląskich.

OTWARTE WARSZTATY PERKUSYJNE

Warsztaty organizowane są dla dzieci w wieku szkolnym, które chcą zapoznać się z podstawowymi zasadami gry na instrumentach perkusyjnych. Spotkanie poprowadzi Ryszard Rutkowski.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 10:00-11:30, Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy

CHEMIA W SKORUPCE

Biocultura Lab zaprasza młodych miłośników nauki na jajeczne eksperymenty. Podczas warsztatów dzieci poznają budowę ptasiego jaja, dowiedzą się jak zmienić je w skaczącą, gumową piłeczkę, a przy okazji poznają zjawisko osmozy. Przeprowadzonych zostanie kilka ciekawych eksperymentów chemicznych, w tym  reakcje barwne zmieniające kolor żółtka i białka. Na zakończenie „usmażona” będzie polimerowa jajecznica z glonów i nauczymy się barwić skorupkę jaja za pomocą naturalnych substancji roślinnych. Zajęcia poprowadzi dr Iwona Karkusiewicz. Warsztaty dedykowane są dla dzieci od 7 do 10 roku życia. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 11:00, Biokultura, ul. Sokołowska 9 lok. U31

Dźwiękowy Plac Zabaw czyli w krainie muzyki improwizowanej – BEZPŁATNE

„W ramach 1. Warsaw Impro Fest Dzika Strona Wisły zaprasza dzieci (w wieku 5-9 lat) oraz rodziców na Dźwiękowy Plac Zabaw czyli w krainie muzyki improwizowanej. Dźwiękowy Plac Zabaw to projekt muzyczny realizowany przez połączone siły – Pan i Pani Drums oraz Nowy+eren, który przybierze formę koncertu muzyki improwizowanej o charakterze happeningu. Podczas koncertów artyści używają etnicznego instrumentarium z różnych zakątków świata, naturalistycznych odgłosów i nowoczesnej elektroniki, aby w intrygujący sposób zaprezentować ideę improwizacji w muzyce. Dzieci mają przy tym doskonałą okazję, by zapoznać się z takim gatunkami muzycznymi jak muzyka etniczna, ambient czy muzyka eksperymentalna. Równolegle artyści zapraszają dzieci do bezpośredniego udziału w tworzeniu muzyki i widowiska oraz twórczej ingerencji w zastaną scenografię i wspólne malowanie obrazu z Krzysztoff Skain May…”

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 12:00, Dzika Strona Wisły, Pl. Hallera 5

ŚPIEWNIK PRZEDSZKOLAKA – BEZPŁATNE

„Przedszkolne śpiewanki dla przedszkolaków małych, większych i tych całkiem dorosłych, podczas których królować będą niezapomniane przeboje zespołu Fasolki. Przypomnimy sobie piosenki, które każdy przedszkolak znać powinien. Ci, którzy wstydzą się śpiewać, pomogą nam graniem na tamburynach, marakasach i trójkątach. Uwaga – będzie głośno i wesoło! Można zabrać własne instrumenty muzyczne. Zajęcia familijne, na które można przychodzić całymi rodzinami.”

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 17:00, Nutka Cafe, ul Obozowa 82 a

Historie z przymrużeniem oka

Klub Osiedlowy Surma poleca w ramach sobotnich spotkań z baśniami zapraszamy na historie z przymrużeniem oka.  Nie wszystkie historie muszą być poważne, a już na pewno nie te, które opowiadamy w Prima Aprilis! Bo czy słyszeliście o kocie, który miał kilku właścicieli? Albo o krokodylu, który był częściowo kaczką? Albo o garnku, który na zawołanie produkował tony makaronu? Jeśli nie, to przyjdźcie i posłuchajcie! 🙂 Opowieści z oprawą muzyczną i warsztaty plastyczne poprowadzą: Ewelina Jarnutowska i Katarzyna Płocińska z grupy ,,Karawana Opowieści”. Wstęp za symboliczne 10 zł.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 11:30, Klub Osiedlowy Surma ul. Białbrzeska 17

MAŁY ILUZJON – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Mały Iluzjon zaprasza dzieci od 2 do 7 lat do Misiowej Biblioteki. Podczas zajęć dzieci będą pracowały z wyobraźnią. Odszukają białego kruka i stworzą niezwykłą książeczkę której fabułę wymyślą same… Jak zawsze 30 minut polskich bajek i godzina zabawy.

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 11:00, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a

Gramy od małego! Koncert BZPŁATNY

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na koncert dzieci, młodzieży i dorosłych uczących się w praskich szkołach muzycznych. Po prawej stronie Wisły jest tych szkół – zarówno publicznych, jak i prywatnych – całkiem sporo! Zaśpiewa też nasz muzealny chór-rezydent, Sirenes. Więcej informacji TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? Sobota, godz. 12:00-15:30, Muzeum Warszawskiej Pragi ul. Targowa 50/52

CZYTOWISKO SŁUCHOWISKO 

Wysłuchamy krótkiego opowiadania, dowiemy się jak dbać o książki, wykonamy małą zabawę plastyczną. Tego dnia od godziny 12 Księgarnia Kangurek poprowadzi WYMIENIALNIĘ KSIĄZEK także uczestnicy mogą przynieść „oczytaną” już książeczkę i wymienić ją na inną 😆 oczywiście będzie można też zakupić zupełnie nowe książki na kiermaszu. Obowiązują zapisy. Więcej informacji TUTAJ. 

Kiedy i Gdzie? Niedziela, godz. 11:00-11:45, Trele Morele, ul. Sokratesa 9

BAJKOCYFROWE WARSZTATY DLA DZIECI

Mam nadzieję, że tęskniliście bo już w najbliższą niedzielę zapraszamy na warsztaty bajkowo-cyrkowe. W tym miesiącu poznacie Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek! Obowiązuje rezerwacja miejsc. Więcej informacji TUTAJ. 

Kiedy i gdzie? Niedziela, godz. 12:00-14:00, Dzika Strona Wisły, Pl. Hallera 5

SPACERY

WESOŁY SPACER PO STARÓWCE

Pierwsza część Wesołego spaceru po Starówce. Starówka jest dosyć oklepanym tematem spacerów, dlatego na tym spacerze poświęcone będzie sporo czasu na odkrywanie mało znanych faktów i ciekawostek na temat Starego Miasta. Dzięki temu będziecie mieli możliwość spojrzenia na Starówkę z nowej perspektywy. Na spacerze dowiecie się m.in.: Kiedy po Placu Zamkowym jeździły pociągi? Dlaczego do kamienic na Placu Zamkowym trzeba wchodzić po schodkach?  W którym miejscu znajdowała się kiedyś Brama Krakowska? Jak działały buty pokutne? Gdzie znajduje się złamana wieża? Dlaczego kaci dorabiali sobie jako lekarze? Jak książę Józef Poniatowski nago po Warszawie paradował? Gdzie na Starówce mówiono kiedyś po francusku? Jaki budynek ma z jednej strony dwa, a z drugiej strony cztery piętra? Dlaczego Barbakan ma krzywą bramę?  i wiele więcej…

Gdzie i kiedy? Niedziela, godz. 12:00, miejsce zbiórki na dziedzińcu Pałacu pod Blachą. Jest to biały pałac, który przylega do Zamku Królewskiego od strony alei Solidarności.

WISŁA NAD WAWREM – „TROPY ZWIERZĘCE”

Zapraszamy na kolejny spacer przyrodniczy z zespołem Dzikiej Ochoty. Wyruszamy nad Wisłę!
„Tropy zwierzęce” Jak rozpoznać mieszkańców nadwiślańskich łęgów, którzy pod osłoną nocy, cichym krokiem przemykają z miejsca na miejsce? Czy wystarczy do tego trochę świeżego błota na rzadziej używanej ścieżce? Na zajęciach wcielimy się w tropicieli i oglądając tropy spróbujemy dowiedzieć się kto stąpał obok nas, kto chodzi na całych stopach, a kto tylko na palcach, jak wygląda trop jelenia, a czym różni się od niego trop dzika. Jeżeli będziemy mieli szczęście może uda nam się natrafić na odcisk bobrzej stopy? Zapisy konieczne!, a już została lista rezerwowa…: 503 344 803, aredzisz@wck-wawer.pl Więcej informacji TUTAJ.

 PRZEDSTAWIENIA W TEATRACH

  • „Śpij” dla dzieci od 1 do 3 lat wystawiał będzie w niedzielę Teatr Baj
  • „A co to?” – wystawiane jest dla maluszków od 1 do 4 lat w sobotę w Teatrze Niewielkim
  • „Raz dwa trzy” będzie grane w niedzielę będzie zajmowało milusińskich od 1 roku do 4 lat w Teatrze Niewielkim
  • „Cudny dzień” – koncert-spektakl w Scenie Elffów dla rodziców i dzieci od 2 roku życia grany będzie w sobotę i niedzielę o godzinie 12:00. Zobaczcie zwiastun TUTAJ.
  • „Tygryski” w niedzielę będą mogły obejrzeć dzieci od 3 roku życia w Teatrze Lalka
  • „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” to spektakl grany w niedzielę w Teatrze Maskarada dla dzieci od 4 do 12 lat.
  • „Krzesiwo” dla dzieci od 4 roku życia wystawiał będzie w niedzielę Teatr Lalka
  • „Tymoteusz wśród ptaków” będzie bawił dzieci od lat 4 w Teatrze Baj w sobotę i niedzielę
  • „Obcy w lesie” to oferta Teatru Guliwer dla dzieci od 4 roku życia zarówno na sobotę jak i niedzielę
  • „Tuwim, trąba i Kredki” – interaktywny program artystyczny dla dzieci od 4 do 8 lat w Teatrze Kwadrat

  • „Mały Książe” grany będzie dla widzów od 6 roku życia w Teatrze Politechniki Warszawskiej (Wydział MiNI, ul. Koszykowa 75)

BAJKI I FILMY W KINACH

  • „Piękna i Bestia” , czyli magia ożywa na nowo na ekranach Multikina! To najnowsza aktorska wersja klasycznego filmu animowanego. To nie pierwszy raz, gdy studio Walta Disneya ponownie bierze na warsztat jeden ze swoich przebojów…
  • „Munio: Strażnik księżyca”  to opowieść o pewnej magicznej krainie i wesołym psotnik – Munio, który niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie, a przed nim zadanie przywrócenia porządku na Niebie…
  • „Balerina” – 11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu.
  • „LEGO® BATMAN: FILM”  – „Batman, Robin i Joker w kontynuacji przebojowego animowanego hitu „LEGO: Przygoda”! Tym razem złożony z klocków LEGO Mroczny Rycerz z Gotham musi obronić swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Na szczęście ma sprzymierzeńców w postaci sieroty Robina, córki komisarza Gordona – Barbary oraz wiernego kamerdynera Alfreda.”
  • „Barbie w świecie gier” – Gdy Barbie zostaje w magiczny sposób wciągnięta w świat swojej ulubionej gry wideo, staje się jedną z pojawiających się w niej, ścigających się na wrotkach postaci. W grze poznaje nowych przyjaciół i razem dowiadują się, że pewien złośliwy Emotkowy Wirus chce przejąć kontrolę nad całą grą. Barbie musi przemieniać się oraz wykazać się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół i wygrać grę.
  • „Ozzy”  to przesłodki beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów, okazuje się być prawdziwą szkoła przetrwania.
  • „Sing” – w świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr…
  • „Vaiana: Skarb oceanu” – Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.
  • „Sonia” – Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem u swojej nowej koleżanki. W jej domu wszystko jest całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne – jedzenie jest egzotyczne, kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne. Drzwi jest mnóstwo, a za każdymi czają się rzeczy osobliwe i trochę niepokojące. To będzie długa noc, a Sonia nieprędko zaśnie. Na szczęście dzięki parze wyjątkowo rozmownych borsuków ta noc będzie pełna niezapomnianych przygód.
  • „Amazonia. Przygody małpki Sai” w sobotę o 11:00 w Kinie Muranów w ramach poranków rodzinnych.

  • Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” w niedzielę o godz. 11:00 w ramach Kina w kropki w Kinie Muranów

Przyjemnego weekendu!

Jeśli zestawienie jest dla Was pomocne dajcie mi sygnał dając kciuk
w górę, udostępniając lub komentując.

Zastanawiam się też kiedy planujecie weekend – w jaki dzień publikować propozycje, by najwygodniej było Wam korzystać? Czwartek popołudniu, piątek rano, piątek wieczorem? Rodzinny Kompas to narzędzie, które ma być dla nas użyteczne więc dajcie znać, jakie macie potrzeby. Sama nie zgadnę 🙂 Chyba…

Znajdź na blogu: