Pomysły na weekend (11-12.03)

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na weekend to podpowiadam Wam kilka ciekawych opcji na każdą opcję pogodową.

Trudno przewidzieć, czy w ten weekend zaświeci nam słońce, czy pokropi na nas deszcz… Przedstawiam Wam więc kilka propozycji, dzięki którym spędzicie z dziećmi fantastyczny czas w każdej z opcji pogodowych 🙂

KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA

Ze względu na absolutnie „ostatni dzwonek” przed zamknięciem sezonu jako pierwszą propozycję podpowiadam Królewski Festiwal Światła, który rozświetli w ten weekend całą dzielnicę Wilanów.  Jedną z festiwalowych atrakcji będzie zlokalizowane przy ul. Stanisława Kostki Potockiego planetarium– namiot sferyczny, w którym będą snute świetlne opowieści o niebie i gwiazdach. Kolorowy i dynamiczny stanie się również wilanowski ratusz – szklana ściana będzie mieniła się różnymi barwami światła. W Royal Wilanów powstanie instalacja z kolorowych parasolek, a dzieci zostaną zaproszone do strefy fantazji, gdzie m.in. pomalują buzie farbami świecącymi w świetle UV. W Oranżerii zaś czekała będzie Kraina Kinder Niespodzianki.

fot. Marcin Mastykarz

WROTKARNIA I DYSKOTEKA

W tym tygodniu swoje pierwsze urodziny obchodzi Wrotkarnia.  Z tego tytułu w niedzielę od godziny 11:00 miejsce to zaprasza na konkursy z nagrodami. Od 13:00 natomiast odbędą się warsztaty tańca, a o 16:00 rozpocznie się…ROLLER DISCO ROCK’N’ROLL&TWIST. Przez cały dzień trwać będzie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko to oczywiście na wrotkach 🙂

 Tylko pamiętajcie, że choć zajęcia urodzinowe są bezpłatne to samo wejście do wrotkarni kosztuje 12 zł (8zł musi dopłacić ten, kto chce wypożyczyć sprzęt). A w zajęciach mogą uczestniczyć dzieci wraz z opiekunem pod warunkiem płynnego poruszania się na wrotkach. Dzieci do 14 roku życia zobowiązane są do noszenia kasku i kompletu ochraniaczy. Więcej o Wrotkarni możecie dowiedzieć się TUTAJ.

DYSKOTEKA

Jeśli natomiast Wasze dziecko uwielbia tańczyć to 11.03 w Znajomi Znajomych będzie Dyskoteka dla dzieci. Początek godzina 14:00 (koniec 17:00).  Zaplanowana muzyka będzie lekka, ale nie głupia, łatwa, ale nie banalna, zwiewna, ale dobra, a przede wszystkim fajna zarówno dla dzieci i ich rodziców. Chcecie się przekonać, jak takie wydarzenie może wyglądać to wstąpcie na Wilczą 58a.

TEATRY

Z przyjemnością donoszę również, że są jeszcze dostępne bilety na ciekawe przedstawienia do teatrów:

OPERA

Jeśli natomiast macie w domu małego miłośnika muzyki to sprawdźcie Dziecięcy Uniwersytet Wiedzy Operowej, który ma swój kolejny zjazd w ten weekend w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Spotkania dedykowane są dzieciom w wieku od 10 do 13 lat.  To przedsięwzięcie skonstruowane  jest na wzór uniwersytetu, na którym w ramach cyklu wykładów słuchacze są zapoznawani z zagadnieniami dotyczącymi opery. Wykłady prowadzone są w sposób lekki, często dowcipny, pełen anegdot. Każdy wykład trwa nie więcej niż godzinę i poświęcony jest innej tematyce.   Tylko… ostatnie bilety są zarezerwowane. Może jednak jakieś miejsce dla miłośnika muzyki się zwolni – zainteresowani muszę być czujni i sprawdzać TUTAJ.

W ramach Rodzinnych Poranków Operowych w niedzielę możecie zobaczyć spektakl dla dzieci  „Angelina”.  Tytułowa postać to właśnie Angelina, biedna dziewczyna o niezwykłej dobroci. Jej historia przypomina losy bajkowego Kopciuszka. Angelina ma dwie okropne starsze siostry, chce iść na bal, w czym pomaga jej tajemniczy dobroczyńca… Operowy Kopciuszek to jedna z najbardziej popisowych partii operowych. W przedstawieniu dla dzieci, tak jak w jego dorosłej wersji, wiele jest wirtuozerii śpiewaków, komizmu i uroczej muzyki.

CZEKOLADOWA MAKIETA KOLEJOWA I GIEŁDA MODELARSKA

Stacja Muzeum przedłużyła prezentację Czekoladowej Makiety Kolejowej,  która została zbudowana przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Maestra Czekolady E. Wedel – Janusza Profusa. z ok. 500 kg czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Łączna długość torów to ok. 30 metrów. Na makiecie są odwzorowane góry porośnięte lasem, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody. Najważniejszym elementem makiety jest jeżdżąca kolejka, składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale. A w ramach gratisu oprócz samej makiety będzie można również zobaczyć 4 czekoladowe rzeźby: psa Irysa, sokoła, sukienkę Azteków i złote rybki. A dodatkowo jeśli wybierzecie się do Stacji Muzeum w niedzielę możecie odwiedzić Giełdę modelarską dedykowaną prawdziwym miłośnikom modelarstwa kolejowego. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych atrakcji polecam Wam przejrzenie RodzinnegoKompasu i skorzystanie ze stałej oferty restauracji, kawiarni, muzeów, wystaw, galerii  😉 Pamiętajcie też o dziecięcych rowerkach miejskich, dzięki którym możecie zorganizować fantastyczną wycieczkę!

Udanego weekendu!


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *