Place zabaw dla dzieci na Lotnisku Chopina

Zbliżają się długie weekendy oraz wakacje. Zaraz wystartuje sezon, w którym razem z dzieciaczkami będziemy wsiadać do samolotów w poszukiwaniu odpoczynku i przygód. Trzeba jednak przyznać, że dla niektórych z nas już sam pobyt na lotnisku z dzieckiem jest niezłą przygodą. Można podziwiać samoloty, ludzi i robić zakupy. Można zwiedzić łazienkę i pochodzić korytarzami. Można […]

Zbliżają się długie weekendy oraz wakacje. Zaraz wystartuje sezon, w którym razem z dzieciaczkami będziemy wsiadać do samolotów w poszukiwaniu odpoczynku i przygód. Trzeba jednak przyznać, że dla niektórych z nas już sam pobyt na lotnisku z dzieckiem jest niezłą przygodą. Można podziwiać samoloty, ludzi i robić zakupy. Można zwiedzić łazienkę i pochodzić korytarzami. Można podziwiać startujące i lądujące samoloty. Można zaliczyć kilka sytuacji, w których nie wiadomo gdzie oczy podziać 😉 Co ważniejsze jednak, od jakiegoś czasu można też usiąść spokojnie z kawą nieopodal dwóch placów zabaw ;-). Ta informacja dotarła do mnie już jakiś czas temu i zupełnie o tym zapomniałam! Przypomniała mi przyjacióła, a kilka dni temu siostra podesłała mi zdjęcia (dziękuję!).
Plac zabaw_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

MAŁPI GAJ – ATRAKCJE DLA DZIECI NA LOTNISKU

 

Jeden, większy plac zabaw znajduje się między bramkami 36/37 a 38/39. To małpi gaj utrzymany w stylu lotniczym i barwach LOTu i PGE.

Plac zabaw 18_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 15_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 5_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 8_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 10_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 19_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 14_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

DZIECIĘCY POKŁAD  – ATRAKCJE DLA DZIECI NA LOTNISKU

Drugi, mniejszy, ale również bardzo ciekawie przygotowany placyk zabaw znajduje się przy bramce 1.

Plac zabaw 21_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 17_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 3_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Plac zabaw 2_lonisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Tylko uwaga – jak się dzieci tak doskonale bawią łatwo przegapić wezwanie na samolot, czego moja przyjaciółka była doskonałym przykładem ;-). Tak przyjemnie się rozmawiało z koleżankami na kawie obok placu zabaw…  – to chyba dobry znak, że dzieci bawią się tu wyśmienicie.

Jeśli natomiast podróżujecie ze starszymi melomanami to może im się spodobać strefa #BostonMusic :-), w której każdy miłośnik muzyki może spróbować swoich sił na fortepianie.

Pianino 2 - atrakcje dla dzieci lotnisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

 

Pianino 2 - atrakcje dla dzieci lotnisko Chopina Warszawa_rodzinnykompas.pl

Korzystając z okazji, że o Lotnisku Chopina mowa, dodam kilka drobnych infrmacji logistycznych – może Ci się przydadzą:

  1. W Terminalu A zlokalizowanych jest 10 pokoi wyposażonych w przewijak, umywalkę i krzesło do karmienia.
  2. Rodziny z małymi dziećmi mogą skorzystać z oznakowanego przejścia w każdej ze stref kontroli bezpieczeństwa – warto ich poszukać.
  3. Na Lotnisku Chopina dostępne są wózki- spacerówki oznaczone symbolem słonicy Fryderyki. Znajdują się w strefie transferowej, tuż za kontrolą bezpieczeństwa. Korzystanie z nich jest bezpłatne.

Jeśli się gdzieś wybieracie to… przyjemnego lotu!

Będzie mi też bardzo miło jeśli korzystając z innych lotnisk podeślecie mi kilka zdjęć tamtejszych placów zabaw, czy innych atrakcji dla dzieci 🙂 Będę je tutaj wklejała, bo warto o nich wiedzieć, jeśli trzeba gdzieś na lotnisku dłuższą chwilę z dzieckiem spędzić.

Poniżej np. przesłane przez Kingę zdjęcia placu zabaw na lotnisku w Monachium:

Monachium 4_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

 

Monachium 3_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

 

Monachium 2_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

 

Monachium 1_plac zabaw na lotnisku_rodzinnykompas.pl

Jeśli masz znajomych, którzy planują lot z dzieckiem podziel się z nimi tą informacją. Będzie mi miło, jak dasz znać, że przeczytalaś/przeczytałeś choćby kciukiem w górę lub komentarzem.

 

Jeśli docelowo przyleciałaś/eś z dzieckiem do Warszawy to koniecznie zobacz moją mapę z atrakcjami dla dzieci w stolicy i w jej okolicach. Sprawdź najlepsze restauracje z kącikami zabaw i animacjami

Zobacz najciekawsze miejsca, które można odwiedzić zupełnie za darmo:

Poznaj 11 pomysłów na jednodniową wycieczkę, która zachwyci Twoje dziecko. Wśród nich parki rozrywki, park wodny, genialne place zabaw…:


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

1 komentarz

  1. Widzę że jest to chyba najlepszy plac zabaw na całym świecie. Myślę że będę tam nie jeden raz tam pojadę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *