Wystawa Leonardo da Vinci – Energia umysłu

Wystawa ciekawa dla dzieci i dorosłych.

O WYSTAWIE

Wystawa ta wędruje po całym świecie budząc ciekawości zachwyt odwiedzających. Łódź ma być podobno jej ostatnim przystankiem w Polsce. Ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej to najkrótsza możliwa charakterystyka tej atrakcji. Eksponaty oraz treści multimedialne są związane z działalnością Leonarda da Vinci, jako naukowca, wynalazcy i inżyniera. Charakteryzują się one wyjątkową urodą i zadziwiają kreatywnością twórcy. Prezentują także proces twórczy – od koncepcji, szkicu i ostateczne powstanie modelu.

Warto pamiętać, że nie wszystkie maszyny i urządzenia doczekały się realizacji. Tworząc często wybitne rysunki, Leonardo da Vinci dał pełny upust swojej kreatywności, o czym można będzie się przekonać oglądając wystawę.

Na tym jednak nie koniec. Na wystawie można poznać „polskich Leonardów” i i ch wynalazki, takie jak: biopleograf  (czyli pierwszy projektor), telektroskop, system barwnego filmu, czy pierwszą na świecie kamizelkę kuloodporną.

WARTO WIEDZIEĆ

Wystawa będzie dostępna w Łodzi dod czerwca 2018.

Źródło informacji i zdjęć: http://www.leonardowlodzi.pl/

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Targowa 1/3
Łódź województwo łódzkie PL
Sprawdź dojazd