Park fontann

Miejsce zachwycające zarówno dzieci jak i dorosłych

O PARKU

Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech dużych pięknie podświetlanych fontann. W przeszłości w tym miejscu znajdował się zbiornik wodny o nerkowatym kształcie. Teren, na którym zlokalizowano fontanny, nazywany jest czasem niesłusznie Podzamczem – w rzeczywistości do podzamcza, czyli podnóża Zamku Królewskiego – jest stąd ponad 500 m.

Fontanny działają jedynie od początku Maja do końca Września praktycznie od rana do wieczora. Jednak to, na co naprawdę warto się wybrać to multimedialne widowiska z muzyką i wyjątkowym podświetleniem. Te cudowne widowiska odbywają się w piątki i soboty od maja do sierpnia o godzinie 21:30, natomiast we wrześniu  godzinie 21:00. Dodatkowo o godzinie 16:00 można obejrzeć samo widowisko wodne (bez laserów i muzyki). W 2016 roku bohaterami były Syreny, w tym sezonie fontanny będą powiadały nam historię o Bazyliszku – groźnym, mitycznym stworzeniu, który jednym spojrzeniem zmienia ludzi w kamień. Nie martwcie się jednak –  jak się okaże, we współczesnym świecie Bazyliszek nie radzi sobie już tak dobrze jak w zamierzchłych czasach. Podczas pokazu przygód tego stworka czeka nas też podróż w czasie i wiele innych atrakcji, ożyją m.in. barwne warszawskie neony. Nie zabraknie też przyjemności „dla ucha”. Utwór finałowy tegorocznego pokazu multimedialnego pod tytułem „Legendy żyją w nas” skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewała do niego solistka Opery Narodowej, Aleksandra Olczyk.

Rąbka tajemnicy na temat tego, jak wygląda pokaz uchyli Wam filmik zamieszczony TUTAJ.

 

WARTO WIEDZIEĆ

W związku z brakiem parkingu, należy przewidzieć chwilę na szukanie miejsca postojowego i dojście na widowisko lub zaplanować dojazd komunikacją miejską (TUTAJ można sprawdzić dojazd).

Mimo, że fontanny są piękne dzieci nie powinny moczyć w nich rąk, nóg. Obieg wody w fontannach jest obiegiem zamkniętym, dlatego woda nie jest czysta, mogą rozwijać się w niej groźne dla zdrowia bakterie (jest tak ze wszystkimi fontannami na świecie). Pokaz fontann należy traktować jako widowisko.

Źródło zdjęć i informacji: http://parkfontann.pl/ oraz https://www.facebook.com/pg/Park-Fontann-nieoficjalny-fanpage-280615635330903/photos/?ref=page_internal

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

skwer I Dywizji Pancernej
Warszawa 00-221 mazowieckie PL
Sprawdź dojazd