Ogrody tematyczne Hortulus Dobrzyca

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O OGRODACH TEMATYCZNYCH HORTULUS

Hortulus to 30 różnych, osobno prowadzonych ogrodów, a wśród nich ogród japoński, francuski, śródziemnomorski, angielski. Znajdziecie tutaj ogrody zmysłów, które pobudzają różne zmysły człowieka. Wzrokiem zawładną ogrody barwy, światła i cienia, do których należą: ogród purpury i ognia, lila-róż, niebiesko-żółty, biały. Słuch rozbudzą ogrody szumu, szelestu, dźwięku czyli ogrody traw i ogrody wodne, w tym ogród w stylu wybitnego architekta – Antonio Gaudiego. Woń, aromat, zapach, to przede wszystkim trzy rodzaje ogrodów ziołowych, ogród pachnący oraz piękne  rosarium w stylu angielskim. Można je odwiedzać od wczesnej wiosny aż do zimy.

Dzieci mogą tutaj biegać, wąchać kwiaty, ciszyć się mnóstwem kolorów i małych elementów architektury i sztuki ogrodowej. Jednak to nie wszystko. W Ogrodach znajduje się labirynt o powierzchni 1 ha, z którym powiązana jest tutaj ciekawa gra terenowa. Ten labirynt to właściwie wiele mniejszych labiryntów w kształcie koła, kwadratu, ośmioboku. Dla dorosłych na końcach wybranych ścieżek również przygotowano niespodzianki w postaci fontann, gabinetów, ławek, drzew itp.   Do tego miejsca można wejść tylko jednym wejściem, za to przechadzać się można trzema drogami pełnymi ślepych zaułków i pętli. Jednak każda z tych trzech dróg ostatecznie prowadzi do do specjalnie zaprojektowanego placu z wieżą widokową, mini labiryntem dla dzieci, ławkami i tablicami informacyjnymi.

W Ogrodach Hortulus znajduje się również wieża widokowa o wysokości prawie 20m, z której można obserwować piękny widok na ogrody.

Warto wiedzieć

Warto mieć na nogach dobre obuwie, bo w ogrodach oraz w labiryncie można się nieźle nadreptać i zrobić kilka dobrych kilometrów pieszo.

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dobrzyca 76-038 Województwo zachodniopomorskie PL
Sprawdź dojazd