Ogrody Doświadczeń Humanitarium – zamknięte

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)

O HUMANITARIUM

Ogrody Doświadczeń Humanitarium to park rozrywki edukacyjnej, w centrum zainteresowania którego jest człowiek. W tym miejscu do edukacji wykorzystuje się najnowsze technologie. Na powierzchni około 1000 m2 można przeprowadzać ciekawe doświadczenia z użyciem interaktywnych eksponatów, czy np. gier podłogowych.  Sercem Humanitarium jest jednak wystawa „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”, na której przekonacie się, że nie zawsze można wierzyć w to, co się widzi. Na ścieżce edukacyjnej znajduje się 25 stanowisk, na których odwiedzający poznają zagadnienia związane z optyką, m.in. rozszczepienie światła czy złudzenia optyczne.  W tym miejscu prowadzone są 30-minutowe warsztaty tematyczne prowadzone w nowoczesnych laboratoriach i dedykowane różnym grupom wiekowym.

Jakiś czas temu otworzono w Humanitarium również Wystawę OZE. Pokonując jej trzyetapową ścieżkę edukacyjną można przekonać się jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszego gospodarstwa domowego. Samemu można tutaj oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłać rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misje specjalną, wyprodukować energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i użyć energii sprężonego powietrza …do układania fryzury.

Warto wiedzieć

Wystawy w Humanitarium mogą ulegać zmianie. Warto wcześniej zadzwonić i przekonać się, jaka wystawa jest aktualnie prezentowana.

Na warsztaty tematyczne należy dokonywać rezerwacji.

Na terenie Humanitarium znajduje się również sklep z edukacyjnymi zabawkami i książkami.

Na miejscu przygotowany jest również kącik malucha.

Dojazd do Humanitarium jest słabo oznakowany więc lepiej dobrze sprawdzić go na mapach by nie błądzić po obrzeżach miasta. Jest to szczególnie ważne jeśli wybieracie się z dzieckiem po zmroku i planujecie korzystać z MPK (droga nie jest oznaczona, a uliczki są nieoświetlone).

Humanitarium zostało utworzone na terenie Kampusu Pracze zarządzanego przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Źródło informacji i zdjęć: http://humanitarium.pl oraz

 

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Stabłowicka 147
Wrocław 54-066 Województwo dolnośląskie PL
Sprawdź dojazd