Muzeum etnograficzne dla dzieci

Muzeum powstało z myślą o dzieciach

O MUZEUM

To pierwsze w Polsce, etnograficzne Muzeum, całkowicie dedykowane dzieciom, posiada własną kolekcję dydaktyczną, której można dotykać. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni kilku sal dzieci mogą odkrywać świat, poznać kultury – tradycyjne i współczesne, przedmioty i zjawiska z różnych kontynentów. Tutaj dowiadują się też czym jest muzeum, kto w nim pracuje, jak się po nim poruszać. Mogą dotykać każdego eksponatu i znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. A wszystko to w formie zabawy, ciekawej przygody, niespodzianki.

Przestrzeń Muzeum dla Dzieci składa się z czterech tematycznych sal wystawowych – pracowni, nazwanych KSIĘGAMI. Zapraszają dzieci do wspólnej wędrówki poprzez kolejne księgi: I – MOJĄ KSIĄŻKĘ, II – KSIĘGĘ DOMU, III – KSIĘGĘ OPOWIEŚCI, IV – KSIĘGĘ RZECZY.
W każdej z nich jest możliwa realizacja różnorodnych form artystycznej ekspresji – działań plastycznych, literackich, teatralnych, muzycznych. Muzeum dla Dzieci jest miejscem radosnym, inspirującym dzieci do twórczego wyrażania siebie, indywidualnych i wspólnych poszukiwań.

Stworzone są tu nowoczesne programy skierowane do grup edukacyjnych zwłaszcza dla dzieci w wieku 3–12 lat, w tym specjalnie opracowane, sensoryczne zajęcia dla grup przedszkolnych od 3 roku życia uwzględniające potrzeby dzieci w zakresie zabawy, dostarczania różnorodnych bodźców rozwojowych i wypoczynku.

Muzeum organizuje również weekendowe, cykle warsztatów rodzinnych, promuje czytelnictwo we współpracy z wiodącymi wydawcami dla dzieci, włącza się w akcje społeczne skierowane do dzieci, edukuje w zakresie bezpieczeństwa, zdrowego życia, organizuje przedstawienia i koncerty. Od 2 lat z powodzeniem organizuje tez etnograficzne półkolonie w wakacje i ferie o kulturalno-edukacyjnym profilu. Wszystkie wydarzenia i programy maja swe źródło w misji Muzeum, które stawia sobie za zadanie prezentowanie bogactwa kultur świata i kultury rodzimej w oparciu o bogata 80 – tys. kolekcję artefaktów z całego świata oraz kształtowanie postaw otwartości, szacunku i równości.

WARTO WIEDZIEĆ

Muzeum dla dzieci czynne jest w piątki, soboty i niedziele. Zawsze dobrze zadzwonić i się upewnić co do godzin, bo zauważyłam, że nie zawsze informacje zawarte na stronie są aktualne.

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka powstało w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w styczniu 2013 roku.

Źródło zdjęć i informacji: http://www.muzeumdladzieci.pl/

 

 

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kredytowa 1
Warszawa 00-056 mazowieckie PL
Sprawdź dojazd
Zwiedzanie indywidualne zazwyczaj: Soboty: 10:00-18:00 Niedziele: 12:00-17:00