Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim

Miejsce warte uwagi dzieci i dorosłych.
  • Atrakcje dla najmłodszych dzieci (0-2)
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)

O MDK W MIŃSKU

Miejski Dom Kultury zlokalizowany jest w Pałacu Dernałowiczów – jednym z najbardziej okazałych, zabytkowych budynków w mieście.  Otoczony jest sporym parkiem, w którym z kolei znajduje się największy w mieście plac zabaw, a także kochana przez dzieci górka, która zimą staje się centrum saneczkowym ;-). Przed MDK znajduje się podświetlana, kolorowa fontanna.

CO MDK OFERUJE DZIECIOM?

Miejscki Dom Kultury przygotował dla najmłodszych zarówno ofertę semestralnych zajęć, jak i jednorazowe wydarzenia. W ofercie MDK w Mińsku znajdują się:

  • TEATR W PAŁACU

Największym plusem teatru w tym mieście jest… cena biletów. 10 złotych za bilet dla jednej osoby to oferta warta uwagi i sopsób na spędzenie miłego, rodzinnego przedpołudnia. Dla porównania za bilet na spektakl w Teatrze Małego Widza w Warszawie zapłacimy 35 złotych. Dla czterosobowej rodziny, po wliczeniu dojazdu wyjdzie około 100 złotych różnicy…  Co prawda są też pewne różnice w repertuarze, scenografii, czy kontakcie z publicznością, jednak niewątpliwie Teatr w Pałacu wart jest uwagi. Naprawdę cieszę się, że w małych miastach też jest możliwość zabrania dziecka na przedstawienie.

  • KONCERTY DLA MALUSZKÓW

Od czasu do czasu możńa do Pałacu wejść z dzieckiem na muzyczną przygodę. Są okazje do pomuzykowania, wsłuchania się w nowe dźwięki, poznania nowych instrumentów muzycznych. Cena – znów 10 złotych. Nic dodać, nic ująć. W komercyjnych punktach nie ma takich możliwości w podobnej cenie.

  • WARSZTATY

W ich ofercie jest klubik dla maluszków, zumba, akademia śpiewu, szachy, teatrzyk dziecięcy, zajęcia plastyczne, rysunek i malarstwo, zajęcia taneczne w tym balet, hip-hop, videoclipdance. Karnet na zajęcia kupuje się za 200 złotych na cały semestr. Cena jest bardzo przystępna, a w wybranych okolicznościach przyznawane są jeszcze dodatkowe zniżki. 🙂 🙂 🙂

  • LETNIE DANCINGI

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy odbywają się od dwóch lat, czy dłużej, jednak sobotnie potańcówki w letnim sezonie to już hit MDK w Mińsku. Mają klimat, są wesołe, cieszą się dużym zainteresowaniem i nogi w rytm muzyki chodzą w ich czasie małym i dużym. Bardzo ciekawa inicjatywa, tym bardziej wartościowa, że międzypokoleniowa. Tutaj wnuki mogą tańczyć z dziadkami, Babcie z Tatusiami itd. Super.

  • LETNIE FESTIWALE, KONCERTY

WARTO WIEDZIEĆ

W Pałacu znajduje się również restauracja z bardzo smacznym jedzeniem.

Fontanna, która znajduje się przed MDK cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Należy pamiętać, że w fontannie jest zamknięty obieg wody, dlatego nie można z niej pić, nie wolno również w niej moczyć rąk. Miasto często o tym przypomina.

Przed MDK znajduje się parking.

Po drugiej stronie ulicy Warszawskiej zlokalizowana jest największa cukernia w mieści – EKLER. Jest w niej niewielki kącik zabaw dla dzieci.

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warszawska 173
Mińsk Mazowiecki 05-303 mazowieckie PL
Sprawdź dojazd