Miasteczko Ruchu Drogowego

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach
  • Atrakcje dla przedszkolaków (3-6)
  • Atrakcje dla starszaków (7+)

O MIASTECZKU RUCHU DROGOWEGO

To miejsce to odzwierciedlenie rzeczywistości w jakiej funkcjonują rowerzyście jeżdżąc swoimi jednośladami po mieście. Jest tutaj asfaltowa jezdnia, są ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, skrzyżowania (w tym skrzyżowanie z torowiskiem pojazdów szynowych z zaporami), ronda oraz = poziome i pionowego oznakowanie. Łącznie Miasteczko obejmuje blisko 4 tys. m2 placu manewrowego, 750 m jezdni i ścieżek rowerowych, 38 m torów tramwajowych, 20 sygnalizatorów świetlnych, 130 znaków drogowych, tramwaj, zapory kolejowe, 3 skrzyżowania i rondo. Wow!

WARTO WIEDZIEĆ

Miasteczko Ruchu Drogowego czynne jest od kwietnia do października dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Osoby indywidualne mogą z niego korzystać w określonych dniach i godzinach (zazwyczaj w weekendy). Godziny i zasady korzystania z Miasteczka można poznać TUTAJ. 

Zdjęcie jest jedynie dla przyciągnięcia uwagi. Jeśli będziesz na miejscu i możesz zrobić jedno lub kilka zdjęć i je do mnie podesłać będę wdzięczna. Kiedy dotrę do Miasteczka też z pewnością przygotuję dla Ciebie relację :-).

WAŻNE: Wybierając się do Miasteczka zawsze sprawdzaj, czy jest ogólnodostępne w tym terminie.

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sołtyka 8/10
Warszawa 00-001 mazowieckie PL
Sprawdź dojazd