Królewski Ogród Światła

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.
Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Warszawa mazowieckie PL
Sprawdź dojazd

O WYSTAWIE

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w finezyjne kształty. Ekspozycja podzielona jest na kilka różnorodnych tematycznie części.

CO ZOBACZYMY W OGRODZIE?

Goście mogą wybrać się na spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, w którym ułożone ze świateł barokowe rośliny są większe niż ludzie. W Ogrodzie Wyobraźni czekają ich niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną. Tuż przy pałacu, na Złotym Dziedzińcu znajduje się zaprzężona w sześć koni królewska karoca, do której można wsiąść i zrobić sobie zdjęcie. W weekendy zaś na fasadzie pałacu wyświetlane są, mappingi czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają.

To doskonała propozycja na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. A w czasie kiedy wszystko pokryte jest białym puchem ta instalacja nabiera jeszcze bardziej bajkowego charakteru. Zwyczajnie nie można tego przegapić…

WARTO WIEDZIEĆ

Obok Pałacu są parkingi, jednak bywają takie dni, kiedy bywa na nich tłoczno.

Autorem wszystkich zdjęć jest fot. Marcin Mastykarz.

1 opinia

  1. Poczułam się jak w bajce.

    W tym roku byliśmy na otwarciu wystawy. Było nieziemsko tłoczno, a zaparkowanie zajęło nam około godziny. Jednak było warto. Bilety są tanie, a miejsce magiczne. Ta kareta na dziedzińcu przyciąga. Córka musiała w niej mieć zdjęcie. Koncert z efektami świetlnymi – wybitny. Rozświetlony ogród wspaniały. Miejsce idealne na spacer, a dzieciaki zachwycone. Tylko mappingi i bajka która była wyświetlała nas nie zachęciły. Trzylatka była jeszcze za mała by je docenić. Będziemy tu wracać.

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Codziennie do 12 marca 2017 w godz. 16.00–21.00 (oprócz 1 listopada, 24 i 31 grudnia 2016 r.)