Dynioland

Miejsce atrakcyjne dla dzieci i dorosłych.

O Dyniolandzie

Dynioland to pomarańczowa kraina tysiąca dyń przeplatana innymi barwami. Nie brakuje tu zieleni, beżu i złota słomy. Można tutaj zobaczyć odmianę dyni, która z nasionka potrafi wyrosnąć na giganta godnego baśni i legend i dorosnąć do wagi jednej tony (takie rozmiary osiągnęła dynia Atlantic Giant w Stanach Zjednoczonych). W Dyniolandzie mnóstwo jest czarujących dyniowych ekspozycji, przy których aż się chce robić zdjęcia. Można również w tym miejscu podziwiać dynie pocięte w rozmaite kształty (pokazy carvingu).

Na dzieci czekają liczne słomiano-dyniowe tory przeszkód i zabawy. W tym również warsztaty z malowania dyń. Niemałą atrakcją jest również słomiane zoo, w którym zwierzęta mają słomiany nie tylko zapał 😉

Sezon w Dyniolandzie trwa, wtedy, gdy w kuchniach króluje dynia. Warto śledzić dokładnie kiedy będzie jego początek i kiedy się kończy.

Warto wiedzieć

To miejsce jest ciekawą alternatywą dla spacerów po parkach czy lesie. Znajduje się zaledwie 30 km od Warszawy i może być doskonałym urozmaiceniem rodzinnego weekendu.

W tutejszym sklepie z pamiątkami można kupić mnóstwo ozdób wykonanych z dyni, m.in. cudowne, kolorowe lampy.

Wybierając się tutaj warto zabrać wygodne obuwie.

Źródło informacji i zdjęć: https://www.facebook.com/pg/dynioland/about/?ref=page_internal

 

 

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Willowa
Wieliszew 05-135 mazowieckie PL
Sprawdź dojazd