Baśniowe Sady Klemensa

Miejsce stworzone z myślą o dzieciach.

O Baśniowych Sadach Klemensa

To otworzony  na początku lipca 2017 roku nowy park rodzinnego wypoczynku. Wyróżnia się m.in. tym, że zlokalizowany jest w przyjemnym lesie, dzięki czemu jest dobrą opcją na wycieczkę równiez w upalne dni.W Baśniowych Sadach Klemensa  panuje niezobowiązująca, luźna atmosfera. Jest to również jedno z niewielu miejsc, w których rodzice mogą rzeczywiście usiąść z książką czy gazetą podczas, gdy dzieci się bawią. Decyduje o tym sposób organizacji parku i rodzaj zapewnionych tu atrakcji.

Do Baśniowych Sadów Klemensa  wkracza się Owocową aleją. To drewniana kładka, na której ustawione są skrzynie pełne owoców. Obok na trawie rozstawione są kolorowe leżaki, które zdają się nieustannie zachęcać do odpoczynku. Na tej alei tez rozpoczyna swoją trasę kolorowy beczkowóz – pojazd przypominający nietypowy pociąg, którym dzieci mogą wybrać się na 10-cio minutową wycieczkę wokół parku, by poznać jego atrakcje. Dorośli też często wciskają się do beczkowozu (zwłaszcza tatusiowie), by towarzyszyć swoim pociechom i samemu skosztować tej atrakcji.

W gorące dni popularnością cieszy się wśród odwiedzających tutejsza Tęczowa kraina, w której znajduje się kilka kurtyn wodnych (przy pięknej pogodzie można tutaj zaobserwować tęczę :-). To zwykłe spryskiwacze ogrodowe, jednak w tak miłych okolicznościach przyrody są wspaniałą atrakcją, zwłaszcza jeśli rodzice pozwalają się całkowicie zmoczyć. Na małych i dużych czekają również Strefa miękkich lotów, czyli kilka dużych dmuchańców o różnych kształtach. Dla spragnionych plażowania przygotowane zostały  Gorące piaski, czyli gigantyczna piaskownica przypominająca wizualnie pustynię, na której można się opalać, budować zamki, biegać z górki na pazurki, ścigać się, kopać dołki… Obok piaskowej krainy znajduje się Leśny tor przeszkód, w którym wyzwania fizyczne znajdą zarówno mali jak i więksi goście, bo poziom trudności wcale nie jest niski. Gra terenowa „Turlaj owoca” to miejsce bogate w górki, pagórki, tory przeszkód dla giga owoców. Na najmłodszych, w Zaczarowanym zakątku czeka pięć wróżek chętnych na wspólne zabawy z podróżnikami. W Basniowych Sadach Klemensa na gości czeka również  Brzozowy Labirynt, a także strefa niekończących się podskoków Hop! Hop! do góry z trzema trampolinami w ofercie. Dodatkowo w strefie dostępnej dla dzieci od 7 roku życia dostępne jest Strachowisko, w którym mieszkają przeróżne strachy na wróble.

Zmęczeni wycieczką natomiast mogą odpocząć w Strefie leżakowania, gdzie czeka mnóstwo hamaków, leżaków, huśtawek okrytych cieniem drzew.

Już niedługo (park jest w fazie rozbudowy) będzie można tutaj sprawdzić swoją znajomość przyrody w w Grzybowym zagajniku szukając ogromniastych wybryków natury stojących na jednej nodze.  Właśnie przygotowywane Owocowe Safari kusi natomiast każdego kto marzył o wyprawie po przygody…jeepem. Miłośnicy żyjątek z pewnością dostaną rumieńców na policzkach w Ulowisku, Ryjowisku, czy Mrowisku, w których nie ma podobno nie brakować pszczół, ryjówek, myszek, dżdżownic, mrówek.  Tutejszy Amfiteatr to będzie miejsce dla zaplanowanych i zorganizowanych wydarzeń.  Jeśli jeszcze będzie Wam mało wrażeń to kolejką możecie wybrać się w Owocną Podróż Klemensa lub sprawdzić ofertę odbywających się tu warsztatów.

UWAGA 🙂

Polecam zobaczyć relację z wizyty załogi Rodzinnego Kompasu w tym miejscu. Można w niej znaleźć mnóstwo zdjęć i szczegółowy opis dostępnych atrakcji. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Warto wiedzieć

Warto zabrać ze sobą dużo luzu i zarezerwować sporo czasu. To nie jest miejsce, przez które się „przelatuje”. Tutaj warto zatrzymać się w każdym interesującym nas zakątku, by odpocząć, nacieszyć nos zapachem drzew, czy dać odpocząć oczom dzięki zielonemu otoczeniu.

Park jest nadal w trakcie rozbudowy. Z tego powodu można aktualnie kupić bilety w promocyjnej cenie, a jest już sporo atrakcji gotowych do testowania.

Na miejscu znajduje się również Sklepik u Klemensa oraz Bistro Antonówka zapraszająca do błogiego biesiadowania (choć menu jest jeszcze bardzo podstawowe).

Źródło informacji i zdjęć: www.sadyklemensa.pl

3 - liczba recenzji i opinii

  1. Rewelacyjnie

    Byliśmy tam tydzień temu i uważam że nie raz tam powrócimy, gorąco polecam czas spędzony zdala od zgiełku w ciszy na łonie natury, każdy tam znajdzie miejsce dla siebie i Ci najmłodsi i starsi 🙂

  2. Polecam

    Rewelacja. Polecam dla rodziców z małymi dzieciakami. Naprawdę można odpocząć.

  3. Ciekawe miejsce na rodzinny piknik

    Ciekawe miejsce na piknik, dzień na świeżym powietrzu. Dobre nawet na upały, bo jest tu sporo cienia. NIE MOŻNA się jednak nastawiać na to, że jedzie się do parku rozrywki. To leśna przestrzeń przystosowana do błogiego odpoczynku i prostych, ale wciągających dla dzieci zabaw.Rodzic może odpocząć na hamaku czy leżaku niemal przy każdej strefie zabaw obserwując dziecko. Lepiej zabrać ze sobą własne piknikowe jedzenie, bo bistro ma ubogą ofertę. Dobrze nastawić się na relaks i leniuchowanie, bo nie ma sensu jechać tylko po to, żeby na szybko oblecieć wszystkie atrakcje. Trzylatka i sześciolatka zadowolone, a ja odpoczęłam.

Oceń i opisz to miejsce

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podskarbice Szlacheckie województwo łódzkie PL
Sprawdź dojazd