Little Master – niezwykłe warsztaty stolarskie i krawieckie dla dzieci

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam o pracowni Little Master pomyślałam, że bardzo chciałabym tu zajrzeć choć na chwilkę. Spodobała mi się wizja dzieci siedzących wśród drewna, kolorowych materiałów i rozmaitych narzędzi… Intuicja mnie nie myliła – odkryłam  z lekkością urządzoną przestrzeń, wyposażoną tak, by zachęcać dzieci do projektowania własnych zabawek i ich samodzielnego wykonywania. W Little Master wnętrze […]

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam o pracowni Little Master pomyślałam, że bardzo chciałabym tu zajrzeć choć na chwilkę. Spodobała mi się wizja dzieci siedzących wśród drewna, kolorowych materiałów i rozmaitych narzędzi… Intuicja mnie nie myliła – odkryłam  z lekkością urządzoną przestrzeń, wyposażoną tak, by zachęcać dzieci do projektowania własnych zabawek i ich samodzielnego wykonywania.

Little Master 1 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

W Little Master wnętrze wykonane jest w większości z naturalnych materiałów, jeszcze pachnących nowością.  W takiej jasnej, uporządkowanej przestrzeni łatwo się skoncentrować i podejmować wyzwania.

Little Master 2 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 3 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Nie znajdziemy tu przepychu ani plastiku.  Jest za to mnóstwo światła wpadającego przez duże okna, zapach drewna i bogata paleta barw dostępnych narzędzi i materiałów. W oczach rodzin przechadzających się ulicą i zaglądających do pracowni przez okna widać zachwyt. Na szybach, z zewnątrz, poodbijane są małe paluszki, które w zachwycie pokazywały rodzicom przygotowane w pracowni małe arcydzieła.Na twarzach dzieci wchodzących na warsztaty natomiast widać ekscytację i zapał na widok tych wszystkich „dorosłych” narzędzi i ciekawych materiałów, które zaraz będą mogły trzymać w rękach wykonując swoje prace.

Little Master 4 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 5 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 6 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Pracownia działa od niedawna i nieustannie dopasowuje się do potrzeb dzieci. Można przyjść na jednorazowe zajęcia, wykonać indywidualnie wybrany, mniej skomplikowany, ale ciekawy projekt i zabrać go do domu. Tak przygotowywane są na przykład drewniane aparaty fotograficzne z ruchomymi obiektywami, traktory, samochody, statki, pacynki, czy ubranka dla lalek. Można też zaprojektować coś swojego i wraz z instruktorem wykonywać zabawkę nawet przez kilka spotkań.

 

W weekendy, oprócz regularnych zajęć, pracownia oferuje jednorazowe zajęcia, na których dziecko może uszyć lub zrobić zabawkę z materiału lub drewna. Organizuje też projekty specjalne takie jak: „Stwórz pacynkowy teatrzyk” lub „Uszyj kreację dla swojej lalki”. Od czasu do czasu można wybrać się pracowni na zajęcia z ceramiki i rysunku. Warto polubić fp Little Master na Facebooku, by wiedzieć, jakie tematy pracownia szykuje na zbliżające się weekendy (ja już wypatrzyłam szycie kreacji dla lalek dla swojej siostrzenicy).

Little Master 7 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 12 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 8 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

Dla mnie podczas warsztatów niezwykłe było to, że choć na ziemię sypały się wióry i kurz, a w uszach warczały wiertarki, to na twarzach dzieci obserwowałam przez cały czas koncentrację, radość i determinację. Nikt się tutaj nie dąsa, nie pokazuje zmęczenia i nie rezygnuje mimo, że do szlifowania czy piłowania drewna potrzeba mnóstwa energii,  a przewlekanie igieł i wiązanie słupełków wymaga zapanowania nad niewprawionymi rączkami najmłodszych gości.

Little Master 10 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 11 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

W Little Master cenne jest to, że cały proces tworzenia jest dla dzieci ciekawy i angażujący, a widok ukończonej pracy bardzo satysfakcjonujący. Warto jest więc zaufać dzieciom, ich wyobraźni i umiejętnościom wspieranym przez instruktorów w bezpiecznych warunkach. To otwiera nowe spojrzenie na otaczający świat, który można projektować i wykonywać samemu… Trzeba tylko się przekonać o tym, że się potrafi :-).

Little Master 13 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 14 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 15 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

 

Little Master 16 - atrakcje dla dzieci Warszawa - warsztaty szycia - warsztaty stolarka - rodzinnykompas.pl

I choć do Little Master przybyłam na zaproszenie (w ramach współpracy) to powiem Wam, że zapisuję sobie adres tego miejsca na przyszłość. Bardzo ciekawa jestem jak będzie się rozwijało i co mi zaoferuje, gdy warsztaty stolarki i szycia będę mogła zaproponować swoim dzieciom.

Zobacz filmik, który udało mi się nakręcić podczas mojej obecności w tym miejscu 🙂

KTO CHCE WYBRAĆ SIĘ NA WARSZTATY ZA DARMO?

Jeśli masz dziecko w wieku 7+ to mam dla Ciebie niespodziankę. Wraz z Little Master przygotowałam 3 bezpłatne wejściówki na warsztaty ze stolarki lub szycia do wyboru. Jeśli chcesz otrzymać jedną z nich wystarczy, że wpiszesz w komentarzu do tego artykułu (lub do posta z linkiem do tego wpisu na Facebooku TUTAJ), które warsztaty wybrałoby Twoje dziecko i dlaczego.  Wejściówki na warsztaty otrzymają te trzy osoby, których odpowiedź najbardziej mnie zaskoczy (w rozdaniu biorą udział wyłącznie komentarze umieszczone w tych dwóch miejscach).

Na warsztaty będzie można wybrać się w dowolnym terminie ustalonym z Little Master, zgodnym z ich harmonogramem pracy. Na Twoje zgłoszenie poprzez komentarz czekam do 13 maja (niedziela) do godziny 23:59.

Wyniki rozdania (którego jestem organizatorem) ogłoszę na Facebooku oraz w komentarzu do tego artykułu 16 maja (w środę) 2018 roku. Facebook w żaden sposób nie jest związany z rozdaniem, nie sponsoruje go ani nie jest za nie odpowiedzialny.

Cóż więcej?

Będzie mi miło jeśli podzielisz się informacją o tej pracowni i możliwości udziału w warsztacie ze znajomymi. A jeśli wygrasz… będę szczęśliwa jeśli podeślesz mi pracę wykonanego na warsztatach przez Twoje dziecko dzieła.

Jeśli zainteresowały Cię warsztaty stolarstwa i szycia dla dzieci to zajrzyj na stronę Little Master. Samą pracownię znajdziesz przy ul. Adama Branickiego w Warszawie (Wilanów).

 

W pracowni organizowane są również oryginalne urodziny dla dzieci (z warsztatami stolarskimi, szycia lub łączonymi). Często szukacie pomysłów na nietuzinkowe przyjęcie więc myślę, że to jest jedna z nowych i niepowtarzalnych możliwości. Po więcej szczegółów skontaktuj się z pracownią (wszystkie dane znajdziesz TUTAJ, bo wybacz ale wolałabym nie pośredniczyć w ustaleniach 😉 Podejrzewam, że tego w grupie rówieśników jeszcze nie było!

Little Master - rodzinnykompas.pl

Little Master 2 - rodzinnykompas.pl

 

Na koniec tylko dodam,  że zajęcia prowadzone są zarówno w języku polskim, angielskim, jak i rosyjskim – wszystko zależy od potrzeb dzieci więc język niech nie będzie przeszkodą.

 

Relacja oraz konkurs są realizowane w ramach współpracy z Little Master.

 

 

7 comments

 1. mms

  Właśnie od kilku tygodni mój 7-letni syn jest pochłonięty robieniem różnych cudów z drewna. Tnie, piłuje, przybija gwoździe i mierzy. Właśnie takie kreatywne tworzenie okazało się równie atrakcyjne dla niego jak Lego, które od 4 (!) lat nie miało absolutnie żadnej konkurencji 🙂 ostatnio zrobił np krzesełko dla kuzynki- sam wg własnego pomysłu – i ono rzeczywiście spełnia swoją funkcje 🙂

  1. Kasia - Rodzinny Kompas

   Hej! Gratuluję i zapraszam na warsztaty. Musimy tylko dopełnić formalności – czyli potrzebuję imię Twojego dziecka oraz adres e-mail, na który mogę podesłać zaproszenie.

 2. Danka

  Witam
  Krzychu, mój syn, wybrałby stolarkę… ponieważ teraz jest na etapie, że „dziewczyńskie ” jest bee, w końcu jest facetem … takie ostatnio usłyszałam tłumaczenie… pewnie niedługo się to zmieni…

  1. Kasia - Rodzinny Kompas

   Hej Danka! Gratuluję i zapraszam na warsztaty. Musimy tylko dopełnić formalności – czyli potrzebuję imię Twojego dziecka oraz adres e-mail, na który mogę podesłać zaproszenie. 🙂

 3. Werka Weronika

  Moja córka Helenka uwielbia szyć. Przy tym zajęciu potrzebna jest pomoc mamy która swoim doświadczeniem powinna wspierać dziecko i dawać wskazówki jak to się powinno robić. Niestety mama od wczesnych lat na technice w szkole wolała przybijać gwoździe niż trzymać iglę i szycia nie znosi. Córka byłaby wniebowzięta gdyby ktoś, kto się zna pokazał jej jak to robią fachowcy 🙂

 4. Monika

  Mój syn Olek, lat 9, z chęcią weźmie udział w warsztatach stolarskich, uwielbia przykręcać śrubki wkrętarką, ciąć piłą pod okiem taty i inne prace ręczne

 5. WYNIKI ROZDANIA

  Drodzy, ostatnio pisałam Wam, że uczestniczyłam w rewelacyjnych warsztatach dla dzieci w Little Master. Miałam trzy wejściówki do rozdania dla Waszych dzieci, które chciałyby spróbować swoich sił w stolarce lub szyciu. Oto osoby, które otrzymają zaproszenia:

  Agnieszka Jach – bardzo mi miło zaprosić Twoją Córcię na warsztaty. Może te pierwsze zajęcia będą krokiem do domku, który powstanie z Jej udziałem. Idzie na warsztaty do Little Master! 😉

  Danka – zapraszam twojego Synka na warsztaty stolarskie :-). Przy odrobinie szczęscia pozna tam koleżankę, która z drewna wykonuje cudowne projekty. Może to będzie pierwszy krok, by odczarować „dziewczyńskie” zajęcia w jego oczach.

  MMS – Twojego Syna również zapraszam na warsztaty. Myślę, że pod czujnym okiem instruktora może doszlifować warsztat, a kto wie… może kiedyś kuzynka do krzesełka dostanie stolik i kilka gadżetów, które będzie mogła na nim postawić 😉

  Wszystkim bardzo dziękuję za udział w rozdaniu. Trzymam kciuki za rozwijanie zainteresowań przez Wasze dzieciaczki.

  Wybranym osobom bardzo serdecznie gratuluję i proszę o kontakt na maila (rodzinnykompas@gmail.com) – potrzebuję imiona Waszych pociech oraz Wasze adresy e-mail, by przygotować i przesłać zaproszenia do Little Master. 🙂

  Szczerze wierzę, że na miejscu dzieci się będą dobrze bawiły! Przyjemności! <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *