Aleja zabawy – fenomenalny, ponadczasowy pomysł na atrakcje dla dzieci w CH

Nie jestem zwolennikiem wędrowania z dzieckiem przez centra handlowe, ale dziś chciałam Wam opowiedzieć o tym, że w pewnej galerii handlowej powstały DARMOWE, ciekawe i z pewnością niepowtarzalne atrakcje dla dzieci. Ba! Co ja mówię – atrakcje dla wszystkich: od maluszków stawiających pierwsze kroki zaczynając, przez rodziców i ciotki wyliczając, a na dziadkach i pradziadkach kończąc 🙂 […]

Nie jestem zwolennikiem wędrowania z dzieckiem przez centra handlowe, ale dziś chciałam Wam opowiedzieć o tym, że w pewnej galerii handlowej powstały DARMOWE, ciekawe i z pewnością niepowtarzalne atrakcje dla dzieci. Ba! Co ja mówię – atrakcje dla wszystkich: od maluszków stawiających pierwsze kroki zaczynając, przez rodziców i ciotki wyliczając, a na dziadkach i pradziadkach kończąc 🙂

Ta przestrzeń nie ma nic wspólnego z płatną salą zabaw z małpim gajem. Sporo łączy ją za to z wielkim światem zwierząt, mody i sztuki widzianej z perspektywy dziecka ;-). Mogę śmiało powiedzieć, że choć zastosowane tu rozwiązania są proste to są jednocześnie ciekawe i  ponadczasowe.

Promenada_bezpłatne atrakcje dla dzieci w Warszawie 1_rodzinnykompas.pl

O ATRAKCJACH DLA DZIECI W ALEJCE ZABAWY

W grudniu zobaczyłam tę aleję po raz pierwszy i już wtedy o niej wspominałam na blogu. Teraz postanowiłam rozbudować opis tego miejsca, bo… dostałam od siostry (dziękuję!)  zdjęcia z informacją, jak bardzo aleja ta rozkwitła.

W zwykłym korytarzu, jakich pełno w każdym centrum handlowym, przygotowano aleję pełną wrażeń, możliwości, wiedzy, doświadczeń i dziwów ;-). Zobacz, jakie możliwości daje to miejsce.

TROPIENIE ZWIERZĄT

W alejce zabawy można na przykład podziwiać „dziką przyrodę”, a dokładniej wgryzać się w świat zwierząt, poznawać ich ślady i tropić je na podłodze i ścianie.

Promenada 01_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

GRY I NAUKA

Tuż obok na małych odkrywców czekają gry interaktywne. Bawiąc się na ekranie można na przykład nauczyć się segregacji śmieci, a przy tym wirtualnie uprzątnąć świat lub… dom.

Promenada 02_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

Można też ćwiczyć małą motorykę bawiąc się specjalnymi „łamigłówkami”.

Promenada 03_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

MALARSTWO

Wszystkie dzieci kochające rysowanie poczują się tu jak w domu i w ogromnej galerii jednoczesnie. Przy użyciu kredy mogą namalować swoje własne dzieło i zaprezentować je światu.

Promenada 05_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

 

 

Promenada 06_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

Promenada 07_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

NAUKA JĘZYKÓW OBCYCH

Miłośnicy strojenia się w „światowej szafie” poznają nazwy poszczególnych części garderoby w różnych językach.  I to jedyny element tej alejki, który troszkę mnie zawiódł, bo chciałabym, by można było te ubrania komponować w całe stylizacje – tak przynajmniej wyobrażałam sobie zabawę w tej części alejki, gdy zobaczyłam jej nazwę. Jest to dla mnie jednak jedynie maleńka rysa na cudownym pomyśle i genialnej jego realizacji.

Promenada 08_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

ZABAWA I ŚMIECH DO ŁEZ

W pełnej luster przymierzalni wszyscy śmieją się głośno. Krzywe zwierciadła naprawdę fajnie zniekształcają sylwetkę płatając figle naszym wyobrażeniom o wyglądzie. W czasie, gdy moje dzieci bawiły się tuż obok, urzekł mnie widok dwóch Pań przy tych lustrach. Jedna z nich była (na oko) po 70-tce, druga jakieś 20 lat młodsza. Zdecydowanie wyglądałby na matkę i córkę. Tak się słodko rechotały przed tymi lusterkami, że żałowałam, że nie mogę nagrać filmiku. Nie wypadało też przerywać tej chwili na zdjęcia. To był dla mnie obrazek idealny, jeśli chodzi o przyjaźń matki z córką. Urocze, niepowtarzalne i wcale nie tak często spotykane. Osobiście mogłabym siedzieć na ławeczce nieopodal i obserwować, co ludzie przed tymi lustrami wydziwiają :-).

Promenada 09_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

FOTOGRAFIA I NAUKA

Ściana fotograficzna to absolutny hit. Na jej tle można zrobić sobie i dzieciom cudowne, bajecznie kolorowe zdjęćia.  Tutaj, przy tej ścianie spłeniają się marzenia o przeistoczeniu się  w motyle, kalibry i ważki. Naprawdę byłam świadkiem, jak spełniały się marzenia, a małe dzieczynki rozanielone pozowały do zdjęć.

Promenada 10_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

 

 

Promenada 11_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

Promenada 12_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

KOMBINOWANIE

Kto ma ochotę trochę pokombinować będzie miał okazję w tym miejscu poćwiczyć węzły na… krawatach! Tak, tak – na krawatach. Tatusiowie do dzieła – stańcie w konkurencji ze swymi pociechami i partnerkami ;-p.
Promenada 13_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

Promenada_darmowe atrakcje dla dzieci w Warszawie 2_rodzinnykompas.pl

MUZYKA

Nieopodal na zainteresowanych czekają chordofony. Dopiero tutaj dowiedziałam się, że to inna nazwa dla instrumentów strunowych (wow!). Można tu posłuchać dźwięków, na bazie ktorych powstają muzyczne dzieła.

 

Promenada 14_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

WYGŁUPY

Znacie dziecko, które nie lubi masek? Ja nie znam. No więc tutaj na chętnych czeka prawdziwa maskarada.

Promenada 15_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

Promenada 16_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

ZABAWY W WODNYM ŚWIECIE

I na koniec zostawiłam kropeczkę nad „i”. Sztuczne akwarium z wyświetlanymi, pływającymi rybkami na podłodze. Dzieci są zachwycone. Maluchy po nim biegają, tupią, skaczą, raczkują (doskonale przy tym myjąc spodniami/rajstopami) podłogę. Dwuletni syn biegał w jedną i drugą stronę nieustannie, a razem z nim młodsze i sporo starsze dzieci. Taki prosty pomysł, a jakoś nigdzie wcześniej nikt na niego nie wpadł. GENIALNE!

Promenada 17_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.pl

A rybek w tym miejscu jest całe mnóstwo w różnej postaci…

Promenada 18_atrakcje dla dzieci w warszawie_rodzinnykompas.plPrzyznaję że zauroczyła mnie ta alejka. Po pierwsze, bo nie wygląda jest przeładowana kolorami, plastikami, dzikimi melodiami, od których więdną uszy. Jest stonowana, a bardzo ciekawa i różnorodna.  Atrakcje dla dzieci są przemyślane, ciekawe dla różnych grup wiekowych. I choć wiadomo, że całego dnia tu dzieci nie spędzą, to można się tu całą rodziną, przez dłuższą chwilę doskonale bawić. Chociaż … widziałam dzieci, które i po 2h nie chciały wychodzić.

U mnie Promenada mocno zaplusowała tym, że zaoferowała coś więcej niż te straszliwe, płatne, grająco-świecące maszyny, czy zwykły małpi gaj. Jestem dumna, że coś takiego powstało.  Mam nadzieję, że inne centra handlowe, muzea, (urzędy!!!) będą brały przykład z tak wspaniałego pomysłu i wykonując remonty staną do wyścigu o najwspanialszy pomysł na atrakcje dla dzieci.

Podsumowując Aleję zabaw

Choć może to z mojej strony troszkę nieładnie (bo jak to tak promować wypady do centrum handlowego z dzieckiem…) zachęcam Cię byś zajrzała/zajrzał do tego miejsca. I wiesz co? Weź ze sobą nie tylko dzieci ale też znajomych albo dziadków  😉

PS. Znasz w Polsce jakieś inne centrum handlowe, które podjęło taki wysiłek, by stworzyć BEZPŁATNĄ przestrzeń z atrakcjami dla dzieci?

 

 

 

 

 

 

 


Mam nadzieję, że w tekście już znalazłaś/eś trochę inspiracji na wycieczki z dzieckiem. Zachęcam Cię również do:

  • przeglądania MAPY atrakcji dla dzieci. Jestem przekonana, że znajdziesz na niej wiele miejsc, które Cię zaskoczą i nabierzesz ochoty na wycieczki.
  • korzystania z WYSZUKIWARKI, dzięki której możesz przeglądać atrakcje dla dzieci naniesione na mapę Polski. To narzędzie umożliwia znalezienie ciekawych miejsc po kategoriach lub miejscowościach, dodatkowo pomaga w znalezieniu ciekawych przystanków na różnych trasach.
  • polubienia mojego fp na Facebooku. Dzięki temu będę mogła informować Cię, gdy pojawią się nowe wpisy z pomysłami na wycieczki lub relacje z odwiedzonych przez Rodzinny Kompas miejsc.
  • zaglądania do nas od kuchni przez obserwację mojego Instagrama.
  • oglądania filmów Rodzinnego Kompasu na YouTube. Filmy pokazują dużo więcej niż zdjęcia. Dzięki nim można praktycznie poznać “atmosferę” miejsc, które odwiedzamy i łatwiej jest podjąć decyzję, czy Tobie i Twoim dzieciom się tam spodoba.
  • czytania Bloga, a na nim relacji z wizyt w najciekawszych miejscach, zestawień z propozycjami na rodzinne wycieczki, dziecięcych przewodników po polskich miastach, informacji o obniżonych cenach biletów i wielu, wielu innych ciekawych tekstów. udostępniania treści, które uważasz za wartościowe znajomym (w szczególności tym mającym dzieci).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *