50 atrakcji dla dzieci w Polsce, które dobrze znać

Na mapie Rodzinnego Kompasu jest w tej chwili prawie 500 miejsc przyjaznych dzieciom. Pomyślałam, że wybiorę 10% miejsc, o których bardzo chcę byś wiedziała/wiedział.  Na tej liście wspomnę dla Ciebie te atrakcje dla dzieci, które potrafią rozkochać w Polsce na nowo.  Oto lista 50 wspaniałych… muzeów, centrów nauki, sal zabaw, zamków, placów zabaw, dzięki którym […]

Na mapie Rodzinnego Kompasu jest w tej chwili prawie 500 miejsc przyjaznych dzieciom. Pomyślałam, że wybiorę 10% miejsc, o których bardzo chcę byś wiedziała/wiedział.  Na tej liście wspomnę dla Ciebie te atrakcje dla dzieci, które potrafią rozkochać w Polsce na nowo.  Oto lista 50 wspaniałych… muzeów, centrów nauki, sal zabaw, zamków, placów zabaw, dzięki którym możemy śmiało i z dumą powiedzieć, że nowoczesna Polska jest krajem fascynującym, bogatym w inspirujące miejsca mówiące o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Znajdziesz na niej atrakcje dla dzieci w Warszawie, atrakcje dla dzieci we Wrocławiu, atrakcje dla dzieci w Łodzi, atrakcje dla dzieci w Poznaniu i innych miastach…

Do każdego z tych miejsc dodaję link, byś mogła/mógł poczytać o nich więcej.

ATRAKCJE DLA DZIECI, O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ PLANUJĄC RODZINNE WYCIECZKI:

  1. Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z salą Małego Powstańca w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-powstania-warszawskiego-sala-malego-powstanca/
  2. Muzeum Historii Żywdów Polskich  POLIN i tamtejsza sala U Króla Maciusia w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/u-krola-maciusia-muzeum-polin/
  3. Muzeum Etnograficzne dla Dzieci w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-etnograficzne-dla-dzieci/
  4. Centrum Pieniądza NBP w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/centrum-pieniadza-nbp/
  5. Stacja Muzeum w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/stacja-muzeum-warszawie/
  6. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz Galerią Bzzz: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/centrum-nauki-kopernik/
  7. Teatr Małego Widza w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/teatr-malego-widza/
  8. Teatr Niewielki w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/teatr-niewielki/
  9. Królewski Ogród Światła w Warszawie: http://rodzinnykompas.pl/krolewski-ogrod-swiatla-warszawie/
  10. Miasteczko Rowerowe na Warszawskim Bemowie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/miasteczko-ruchu-drogowego-2/
  11. Muzeum Kinematografii i Pałac Pełen Bajek w Łodzi: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-kinematografii-palac-pelen-bajek/
  12. Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/centrum-nauki-techniki-ec-1/
  13. Łódzki, Rodzinny Szlak Bajkowy: http://rodzinnykompas.pl/lodzzdzieckiem/
  14. Kolejkowo we Wrocławiu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/kolejkowo-2/
  15. Afrykarium we Wrocławiu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/afrykarium-wroclaw/
  16. Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-pana-tadeusza/
  17. Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-poczty-telekomunikacji-we-wroclawiu/
  18. Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/centrum-historii-zajezdnia/
  19. Wrocławskie Krasnale: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/wroclawskie-krasnale-wycieczki-sladami-malych-skrzatow/
  20. Hala Stulecia i pokazy wideomappingu we Wrocławiu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/hala-stulecia-centrum-poznawcze-pokazy-videomappingu/
  21. Hydropolis we Wrocławiu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/hydropolis/
  22. Dom Legend Toruńskich w Toruniu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/dom-legend-torunskich/
  23. Żywe Muzeum Piernika w Toruniu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/zywe-muzeum-piernika/
  24. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/centrum-nowoczesnosci-mlyn-wiedzy/
  25. Rogalowe Muzeum Poznania: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/rogalowe-muzeum-poznania/
  26. Miasteczko Rowerowe w Poznaniu: http://rodzinnykompas.pl/miasteczko-ruchu-drogowego-miejsce-ktore-kochaja-chyba-wszystkie-dzieci/
  27. Hewelianum w Gdańsku: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/hewelianum-gdanskie-centrum-nauki/
  28. Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/osrodek-kultury-morskiej/
  29. Europejskie Centrum Solidarności i tamtejszy Wydział Zabaw w Gdańsku: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/wydzial-zabaw-europejskim-centrum-solidarnosci/
  30. Muzeum Emigracji w Gdyni i tamtejsza Sala Małego Podróżnika: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-emigracji-gdyni-sala-malego-podroznika/
  31. Centrum Nauki Experyment w Gdyni: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/centrum-nauki-experyment/
  32. Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-mydla-historii-brudu/
  33. Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/zywe-muzeum-porcelany/
  34. Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/park-dzikich-zwierzat-kadzidlowo/
  35. Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/centrum-bajki-pacanowie/
  36. Arboretum w Rogowie (jesienią i wiosną): http://rodzinnykompas.pl/arboretum-w-rogowie/
  37. Leśna Ścieżka Dydaktyczna w Pomiechódku i generalnie wszystko co dookoła, bo tam jest pięknie :-): http://rodzinnykompas.pl/lesna-sciezka-dydaktyczna-pomiechowku/
  38. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-wsi-mazowieckiej-sierpcu/
  39. Muzeum Ognia w Żorach: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/muzeum-ognia/
  40. Regionalne Muzeum Cebularza: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/regionalne-muzeum-cebularza/
  41. Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/interaktywne-muzeum-panstwa-krzyzackiego/
  42. Kopalnia GUIDO w Zabrzu: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/kopalnie-guido/
  43. Kopalnia Soli WIeliczka: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/kopalnia-soli-wieliczka/
  44. Kopalnia Złota w Złotym Stoku: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/kopalnia-zlota-zloty-stok/
  45. Kopalnia Soli w Bochni: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/kopalnia-soli-bochnia
  46. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/jaskinia-niedzwiedzia-kletnie/
  47. Stara Kopalnia Uranu w Kletnie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/stara-kopalnia-uranu/
  48. Kopalnia Soli Kłodawa: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/kopalnia-soli-klodawa/
  49. Kopalnia Podgórze w Koparach: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/kopalnia-podgorze-kowarach/
  50. Podziemia Kredowe w Chełmie: http://rodzinnykompas.pl/miejsca/pdziemia-kredowe-chelmie/

Jestem przekonana, że na liście brakuje kilku perełek z Krakowa. Podpowiesz? Chętnie je poznam…

SZUKASZ INNYCH ATRAKCJI DLA DZIECI?

Na Rodzinnym Kompasie znajdziesz mnóstwo inspiracji. Skorzystaj z WYSZUKIWARKI lub kliknij w zdjęcie i poznaj:

  • zachwycające parki wodne

  • muzea dla dzieci ciekawsze niż sale zabaw

  • zdumiewające centra nauki

  • niepowtarzalne parki rozrywki

  • restauracje przyjazne dzieciom

  • kawiarnie  z kącikami zabaw

ZNASZ MIEJSCE, KTÓREGO NIE MA NA MAPIE?

Daj mi znać w komentarzu lub napisz na rodzinnykompas@gmail.com, co Twoim zdaniem koniecznie trzeba pokazać dzieciom przed ukończeniem przez nie 18 roku życia ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *